V nové kapitole proslulé ságy s názvem “Serpenti Through the Eyes of” se setkává nepolapitelná síla proměny ikony značky Bvlgari, Serpenti, a nekonečná představivost řecké módní návrhářky, žijící v Londýně, Mary Katrantzou.

Mary Katrantzou je nejnovější z řady návrhářů, které římská klenotnická značka oslovila, aby volně a bez jakýchkoliv omezení přepracovali ikonický model Serpenti Forever. Mary, která je známá jako „Královna potisků”, proslula svými výraznými a maximalistickými kreacemi. Nyní propůjčuje svůj poetický a živoucí styl fascinujícímu symbolu hada, který se znovu rodí plný vitality a optimismu.

Módní návrhářka představuje tři nové modely, které dávají na odiv dokonalé řemeslné zpracování, svěží barevné odstíny a detaily inspirované šperkařskou výrobou – kabelky Serpenti Metamorphosis, Serpenti Metamorphosis Handle a Serpenti Metamorphosis minaudière – které doplňuje výběr textilních doplňků.

Mary Katrantzou spojila podstatu přeměny hada s fascinující metamorfózou motýlů. Světlo světa tak spatřil optimistický odkaz znovuzrození, evoluce a změny. Základem kabelky Serpenti Top Handle je kůže Nappa. Tu řecká návrhářka povýšila na opravdové mistrovské dílo Haute Couture prostřednictvím spektakulární, trojrozměrné výšivky, která zobrazuje transformaci svinutého hada v záplavu letících motýlů. V srdci této úžasné scény hrdě kraluje uzávěr v podobě hadí hlavy v designu Mary Katrantzou.

Každá z kabelek Serpenti Metamorphosis je úžasným uměleckým kouskem, který je výsledkem více než 40 hodin odborné umělecké práce. V prodeji je ve velmi limitovaném množství. V menší velikosti jsou k dispozici 3 barevné varianty: bílý achát, křišťálově růžová a smaragdově zelená. Větší velikost je v černé barvě.

Kabelka Serpenti Metamorphosis Handle čerpá inspiraci z bohaté šperkařské historie značky Bvlgari. Neuvěřitelně jemnou a hladkou prošívanou kůži Nappa zdobí originální kovové svrchní madlo. Ikonický odkaz Serpenti tak ožívá v novém, vyzývavém a nepřehlédnutelném design.  Univerzální kabelka promyšleně ztělesňuje koncept přeměny až do posledního detailu. Pokud vyměníte madlo za jemný zlatý popruh ve formě řetězu, můžete jí nosit přes tělo. Je dokonalým spojením kožedělného umění a inspirace světem šperků – zlatým hřebem je unikátní uzávěr ve tvaru hadí hlavy v design Mary Katrantzou, s očima ve formě drahých kamenů ve tvaru slzy. Hlava září barevnými odstíny inspirovanými drahými kameny, od opálově slonovinové a křišťálově růžové, přes egejskou topasovou až k černé.

Model Serpenti Metamorphosis minaudière přitahuje pozornost díky hypnotické kráse ikonické hadí hlavy, jež smyslně září šestihrannými články a očima ve tvaru kapky. Je to vůbec poprvé, kdy se Bvlgari objevuje ve formě minaudière. Svou inspiraci čerpá u oblíbených hodinek Bulgari Serpenti a představuje se ve dvou odlišných podobách: v malé verzi v jiskřivém odstínu světle zlaté nebo zlaté s dlouhým nebo krátkým dvojitým řetízkem, který umožňuje nošení přes tělo nebo na zápěstí, a ve střední verzi pro nošení v ruce, dostupné s černo-bílými, vícebarevnými nebo křišťálově růžovými smaltovanými články.

Všechny kabelky z limitované kolekce doplňuje vnitřní kovový štítek se signaturou „Mary Katrantzou x Bvlgari”. Mary Katrantzou předvádí své mistrovství prostřednictvím neuvěřitelných vzorů a barevných kombinací také ve výběru textilních doplňků. Ty znovu předvádějí zázrak přírodní proměny a rozehrávají hru mezi motivem hada a motýlů. Najdeme mezi nimi šály z jemného kašmíru a hedvábí i velmi univerzální hedvábné štóly.

Kolekci můžeme obdivovat prostřednictvím kampaně, jejímž autorem je francouzský módní fotograf Hugo Comte a hlavní hvězdou ruská filantropka a módní ikona Natalia Vodianova. Modelka má na sobě Haute Couture overal, který speciálně pro tuto příležitost navrhla Mary Katrantzou.

Limitovaná kolekce bude v prodeji online na Bulgari.com od 15. dubna.