1.     Kupujte to, co milujete a milujte to, co kupujete

Jakmile se vyhnete nákupům věcí, u kterých si nejste jistá, že vám opravdu padnou, nebudete si šatnu plnit oblečením, které nevyužíváte a následně zbytečně nepůjdete na nákupy znovu. Ušetříte tak spoustu peněz. Je nutné si k tomuto rituálu vytvořit vztah a jednoduše si oblíbit věci, po kterých toužíte.

2.     Udržujte své příjmy

Naučte se nakupovat střídmě a s rozumem. Nemusíte neustále obíhat drahé značky, i v běžných konfekcích najdete pěkné kousky, které šikovně doplní vaše modely. Abyste se vyhnula nekontrolovatelným nákupům třikrát do týdne, jednoduše si udělejte rozpočet, který můžete módě „obětovat“ a za tuto sumu si nakupte ve svých oblíbených obchodech poukázky. Budete-li na sebe přísná, nepřekročíte hranici poukázek a neutratíte tak nic navíc.

3.     Pravidlo ukládání

Čím více utratíte, tím více musíte šetřit. Jestliže měsíčně zaplatíte tři tisíce za energie v domácnosti, alespoň půlku této sumy musíte odložit na spořicí účet. Rozdělte si, kolik z těchto peněz je na módu a sledujte pohyb na kartě. Tímto způsobem šikovně ohlídáte sumu, kterou za oblečení utratíte.

modni rozpocet3

4.     Zhodnoťte staré modely

Dnes máte mnoho způsobů, jak můžete své oblečení prodat dál a vytěžit z něj alespoň nějakou korunu. Pokud nemáte kamarádky, kterým by vaše staré oblečení padlo, využijte například web votocvohoz.cz. Určitě se nějaká nová nositelka najde a za výtěžek můžete jít znovu nakupovat.

modni rozpocet4

5.     Pozor na to, kde pracujete

Jestliže denně chodíte přes nákupní pasáž, nebo v ní dokonce pracujete a máte tak lákadla pořád před očima, je nutné zahájit vysokou sebekázeň. Zároveň je vhodné uložit „nadbytečné“ penízky na spořicí účet.

6.     Udržujte své oblečení v perfektním stavu

Abyste nemusela neustále nakupovat to stejné oblečení dokola, musíte se o něj začít starat. Neperte džíny po jednom nošení jen proto, že se vám to zdá vhodné. Dejte si rovněž záležet na výběru žehličky, která bude dostatečně šetrná k vašemu oblečení. Používejte válečky na žmolky a jiné drobnosti, které se na oblečení nachytají a nezapomeňte používat co nejšetrnější prášek na praní i aviváž.

modni rozpocet1

Jak jste na tom vy se sebekázní? Umíte se s módními nákupy krotit, nebo máte také dny, kdy se raději nákupním centrům vyhýbáte obloukem?

Foto: Pinterest.com