První butik známé italské značky, kterou v zahraničí prodává například prestižní řetězec Bloomingdale’s, se nachází ve Slovanském domě v ulici Na Příkopech. Oblíbená nákupní lokalita v centru Prahy tak má nový přírůstek na mapě pro shopaholiky. Historie značky Save My Bag se přitom začala psát celkem nedávno. Na konci roku 2013 ji v severoitalském Bergamu založili manželé Valentina a Stefano Agazziovi.

Název značky Save My Bag (Chraň mou tašku) vychází z materiálu, z něhož se kabelky vyrábějí. Speciální tkanina s vlákny lykry původně sloužila k výrobě nepromokavých ochranných obalů na luxusní kabelky. Jenže pak si Valentina a Stefano všimli jejích vynikajících vlastností, mezi něž patří neobyčejná měkkost a lehkost (materiál je lehčí než neopren), přitom vyniká vysokou odolností a nenáročnou údržbou.

Ikonickou kabelkou značky Save My Bag se stal model Miss, který je nabízen ve více než čtyřiceti barevných kombinacích a několika různých velikostech. Nás ale na Save My Bag nejvíce baví především nápadité batohy a možnost si všechny kousky této značky přizpůsobit podle svého – od monogramu, po přívěsky až po veselá ucha a popruhy kabelek. A to je teprve ta správná zábava!