Pamatujete si, jak na základní škole byly brýle jednou z nejhorších věcí, co jste mohli nosit? Byly terčem posměchu a trapasů. Přitom brýle jsou skvělý doplněk! Často spojované hlavně s introvertními “šprty” a knihomoly. Na to ale rychle zapoměňte.

bryle1

Dioptrické brýle už nejsou jen zdravotní pomůckou, staly se módním doplňkem a pro některé jsou i jejich osobní značkou, poznávacím znamením. Začalo to Guccim. Když Alessandro Michele předvedl na mole brýle jakožto módní doplněk jeho kouzelných modelů.

Pak jsme je mohli vidět téměř na každé modelce, od Kendall Jenner až po Emily Ratajkovski. Už tedy nepatří jen intelektuálům a introvertům, stává se z nich šperk, který může zvýraznit váš obličej jako žádný jiný.

glasses3

Pamatujete na Annie Hall v podání Diane Keaton? Její styl ovlivnil generace žen. Nikdy jí nechyběly brýle, stejně jako herečce ve skutečném životě. Linda Rodin, zakladatelka známé kosmetické firmy, brýle nesundává. Nebo herečka, scenáristka a režisérka Tina Fey, která stojí například za superúspěšným filmem Mean girls.

Co mají tyto ženy společnhoé? Jsou sebevědomé, vtipné, úspěšné a inteligentní. Spousta stylových a slavných žen udělala z brýlí svůj poznávací prvek. Někoho si zkrátka bez brýlí ani neumíme představit. Jako by brýle byly jejich nedílnou součástí.

tinafeyglasses

 

Zdroj obrázků: Pinterest