Christophe Lemaire představil veřejnosti svoji finální kolekci Ready-to-Wear pro Hermés, pro který působil jako kreativní ředitel čtyři roky, v l’Orangerie Férou – krásných prostorách Lucemburských zahrad. Pomyslné molo bylo plné pouštního písku a na jeho konci visela dlouhá oranžová opona. Celá scéna tak působila velmi příjemně s teplými tóny. Těsně předtím, než show začala, vytvořili muži v bílých kombinézách kartáčem dokonale hladký povrch podlahy.

V kolekci se zaměřil na všechny aspekty, které jeho tvorbu pro Hermés provázely celou dobu. Kolekce tak byla sofistikovaná, vytvořená z luxusních materiálů.

Z celé kolekce byl cítit teplý africký vítr a intenzivní podtexty této země. Jednotlivé modely přecházely v odstínech od světlé po tmavou a naopak a vytvářely tak dojem přechodu ze stínů do světla. Námořnickou modrou vystřídala fialová,hnědá béžová i křídově bílá.

Z materiálů se na mole objevila jemná kůže, šaty z hedvábí, bavlněná džínovina či letní kašmír. Asymetrické sukně s plochými záhyby střídaly sukně zavinovací či šifonové bermudy a krásná tmavěmodrá parka. Jednotlivé modely vkusně a elegantně doplňovaly dlouhé náhrdelníky, náramky a prsteny ve stříbře.

Christophe Lemaire se svoji kolekcí se značkou Hermés rozloučil velmi elegantně a noblesně. Předává nyní svoji kreativní funkci Nadège Vanhee-Cybulski, která přebírá dámské ready-to-wear. Na její premierovou kolekci se můžeme těšit v březnu příštího roku.

Foto: Jean-François José/přehlídka/, Stéphane Lavoué/backstage/, Vincent Lappartient/backstage/