Tato kategorie zdá se být tou nejtěžší a stále více a více důležitou. Stačí se jen poohlédnout v Praze, kde se v rámci MBPFW snaží hosté o to nejlepší, i když často na hraně vkusu. Do Prahy přijíždí street styloví fotografové, a tak české módní fanoušky lze zahlédnout i na zahraničních portálech. Stále však máme své rezervy, které jsou nejvíce znát na snaze vystoupit z davu a strhnout na sebe veškerou pozornost. Elegance se nenosí, vkusnost zde neplatí a originalita postavena na jednoduchosti je doslova odsouzení hodná.

214266bbd1394cd904db8cf4a834f34d

I ve světových metropolích jakými jsou New York, Londýn či Milán je možné zahlédnout outfity hodné cirkusového představení, ale do hledáčků fotografů se dostávají naštěstí spíše ty vysoce stylové kousky, které jsou možná velmi jednoduché, ale nosit je s grácií bývá um.

IMG_4703

V ulicích nejen během módních týdnů můžeme vidět kombinaci sportovních tenisek, elegantního saka či džínsů. V doplňcích vévodí samozřejmě boty, od Prada pantoflí přes gladiátorky až po klasické lodičky. Vše je přípustné. Nechybí stále více populární klobouky, které na mě však působí jako snaha o zajímavý outfit bez jistoty. Barvám vládne černá, bílá a v poslední době hodně růžová.

IMG_4696

My budeme sledovat street style i dál, protože ten absolutně nejlepší bývá tradičně v Paříži.

Foto: Pinterest.com; Instagram