Abyste zvládla neustávající proud nových trendů, musíte nejdříve dobře znát svůj styl, jinak se stane, že se v proudu módní aktuálnosti úplně utopíte.

Silikonovou kabelku jedné nejmenované italské značky teď, bez přehánění, na předloktí nosí celá polovina obyvatelek Prahy a nejen té. Na zápěstí se jim k tomu třpytí stříbrný dánský náramek, který slibuje, že každý kousek je originál a vypráví osobní příběh. A k tomu culík zamotaný do gumičky, která připomíná telefonní šňůru.

Nápad, s kterým přišly skandinávské firmy na šperky – totiž náramek, na který si navěsíte spoustu přívěsků, jako symboly důležitých událostí vašeho života – vlastně není vůbec špatný. Dobrý marketing však z intimní a krásné záležitosti udělal něco, co se trochu vymyká kontrole. S originalitou a autenticitou už dávno nemá nic společného.

0aecefbcd24a67ae3722daf14f57b23d

Tvrdý kousek gumy vaše vlasy od zlámání nejspíš neochrání. Nebude zdravější, než gumička vyrobená z ponožky, nebo stará dobrá sametka. Ta je ale zoufale z módy, a tak vsaďte na klasiku jedné barvy.

Na pláž není nic lepšího, než praktická voděodolná kabelka, do které dáte všechno, a když ji ušpiníte od písku nebo hlíny, jednoduše ji otřete hadrem, nebo ji opláchnete ve sprše. Opravdu je ale potřeba ji nosit do práci či do města? Že je nenáročná na údržbu? Nevím kolik času věnujete udržování svých kabelek vy, ale skutečně je to tolik času, že potřebujete nezničitelný kus silikonu na lanech i na běžné nošení? A navíc s kožichem uvnitř?

16c173fb63fa457c2479e7fefd07821b

 

Než příště vyrazíte na nákupy, zkuste zapřemýšlet nad tím, proč onu věc tak moc chcete mít ve vašem životě. A jestli se nevyplatí najít si něco, co bude opravdu VAŠE, stylové, ale přesto originální a neokoukané. Butiky v současnosti nabízí široký sortiment, tak proč nosit to, co ta druhá hned od vedle.

Foto: Pinterest.com