Stylové ženy, kterým je přes 50

/ Redakce Foto: Pinterest / Profimedia

Na přehlídkách vidíme hlavně mladé dívky, kterým ještě nebylo osmnáct, a v časopisech čteme desítky článků o tom, jak zakrýt první vrásky. Proč je móda tak posedlá mládím, když největší skupinu zákaznic tvoří dospělé a starší ženy? Věk je jenom číslo a tyhle ženy s nezaměnitelným osobním stylem dokazují, že krása nezná ideální věk.

Anna Wintour, 67

Žádný seznam by nebyl kompletní bez Anny Wintour, ženy, která je už od roku 1988 šéfredaktorkou amerického Vogue. Se svým nestárnoucím mikádem a velkými slunečními brýlemi je jednou z nejvýraznějších módních ikon. Její styl je spíše konzervativní, ale vždy přidá nějakou barvu, celočerný outfit by si na sebe prý nikdy nevzala.

 

Iris Apfel, 96

Pokud se bavíme o starších ženách v módě, Iris Apfel bývá zmiňována asi nejčastěji. Bývalá interiérová designérka a módní ikona oslavila nedávno své 96. narozeniny a stále je nádherná a stylová. Je známá hlavně svými pestrobarevnými outfity a obrovskými výraznými brýlemi.

 

Anna Dello Russo, 55

Anna Dello Russo, která momentálně pracuje pro japonský Vogue, je street stylovou královnou. Její styl je stále neuvěřitelně mladistvý a neotřelý a inspiruje miliony žen po celém světě.

 

 

Carine Roitfeld, 63

Bývalá modelka a šéfredaktorka francouzského Vogue nyní vede vlastní časopis CR Fashion Book a nemohlo by se jí dařit lépe. Je krásná, úspěšná a přibývající roky jí jen prospívají! Její styl je nadčasový a velmi elegantní.

 

 

Helen Mirren, 72

Nestárnoucí ikona filmu i módy vypadá na filmových premiérách vždy tak nádherně a žensky, že by leckteré své mladší kolegyně mohla strčit do kapsy. Závidíme jí hlavně elegantní stříbrný účes.

 

 

 

Susan Sarandon, 70

Další z hereček, které stárnutí svědčí, se loni objevila v módní kampani Marc Jacobs a ukázala, že krásná se nemusí rovnat mladá.