Svatba, jež předčila royal wedding: Jak vznikly svatební šaty či boty s diamanty Chiary Ferragni?

/ Lenka Komrsková

Italskou bloggerku, nyní i businesswoman, matku a aktivní a velmi pozitivní ženu, která slouží jako role model dívkám po celém světě, sledujeme už pěkných pár let. O víkendu se konala svatba, jež tu královskou jednoduše strčila do kapsy. Jak vznikly šaty či boty s diamanty, v nichž řekla ano italskému muzikantovi Fedezovi?

Ve svůj svatební den oblékla Chiara dohromady troje šaty. Dvoje z nich byly haute couture modely, které pro ni exkluzivně navrhla Maria Grazia Chiuri, kreativní návrhářka módního domu Dior. I třetí model pocházel z dílny klasického labelu. Italské kořeny se tak spojily a světová ikona získala šaty, díky nimž se cítila jako v pohádce, jak sama řekla. Důležitým aspektem volby však bylo i Mariino feministické zaujetí, jež Chiara jako vzor moderní ženy velmi podporuje.

V sicilském Noto si 1. září oblékla body a sukni, jež vznikaly celkem 1 600 hodin v butiku na 30 Avenue Montaigne. Její další dech beroucí šaty byly personalizované výšivkami, které symbolizovaly společnou historii Chiary a Fedeze. Kromě Chiařina symbolu, oka, a odkazů na města, která spolu navštívili, nechyběl ani lev symbolizující jejichž syna, který se jmenuje Leone. Slova, jež jsou na šatech vyšita, patří do songu, který Fedez napsal pro Chiaru, když ji žádal o ruku. Nechyběly ani dokonalé boty dior s nápisem J’adior Chiara vykládaným černými diamanty.