Hledání návrháře

Největším očekáváním módních nadšenců nebyla ani tolik celá honosná svatba, jako právě svatební šaty. Spekulovalo se, jakým návrhářem se kráska nechá obléct a zda nepůjde ve stopách Kate Middleton, která na své svatbě v roce 2011 okouzlila krajkovou róbou z dílny britského labelu Alexander McQueen. U Meghan se hádalo, že zvolí anglickou značku Ralph & Russo nebo Roland Mouret, o němž The Times spekuloval jako o návrháři na její svatební recepci – tu  nakonec vyhrála Stella McCartney! Mezi dalšími jmény zazněli Stewart Parvin, Jenny Packham, Burberry, Amanda Wakeley nebo Emilia Wickstead.

Proč Claire?

Ve svatební den však Meghan všem vyrazila dech nádhernými jednoduchými šaty s dlouhými rukávy a nekonečně dlouhým závojem, který i přes sofistikované zdobení na lemech zachovával minimalismus celého looku. Za dokonalým svatebním haute couture outfitem stojí Claire Waight Keller, kreativní návrhářka Givenchy. Markle má zcela jistě vztah k feminismu a tak se volba Keller stala naprosto logickým krokem. Givenchy je sice francouzský módní dům, Keller má však britské kořeny a je první ženou, jíž se dostalo postu kreativní návrhářky u labelu Givenchy. Tleskáme.

Původ diadému

Diadém se už stal na královských svatbách tradicí a královna Alžběta II. má ve sbírce pár cenných kousků, z nichž se právě při těchto příležitostech vybírá. Bylo tedy téměř jisté, že krásné vlasy Meghan Markle bude zdobit právě tiara. Otázkou zůstávalo, zda si vybere kousek, jaký měla Lady Diana nebo dokonce Kate Middleton. Americká herečka se ale rozhodla pro diadém Queen Mary, který jí hrdě zapůjčila královna. Platinový diadém posázený diamanty pochází z roku 1932, přičemž centrální brož se datuje se až do roku 1893 a je odnímatelná Přesto byl zbytek diadému vyroben právě kvůli ní. Dostala ji Queen Mary (tehdy ještě princezna) na svou svatbu s princem Georgem. Celou tiaru pak v roce 1953 dostala královna Alžběta. Diamantové náušnice a náramek pak pocházely z dílny šperkařského domu Cartier.

Přirozený make-up

Meghan se držela myšlenky vypadat jako ona sama, ale nejlépe, jak to jen jde. Odmítla make-up artistu s argumentem, že si s líčením poradí sama, za pomoci nejlepších přátel. Mezi ně však patřil make-up artist Daniel Martin, který pravidelně líčí i Jessicu Albu nebo Demi Lovato. Decentní tmavé stíny korespondovaly s barvou jejích očí a další make-up byste rozeznali jen tězko. Rty se opět nesly na vlně přirozenosti a polibek s Harrym byl tak o to autentičtější. Romantický účes, který sestával z nízkého uhlazeného drdolu s pěšinkou uprostřed, byl prací hair stylisty Sergeho Normanta, jenž se běžně stará o hřívu Sarah Jessica Parker nebo Julie Roberts. Nechyběla ani dokonalá nude manikúra v mléčně bílém tónu.

Vévodkyni ze Sussexu gratulujeme a přejeme hodně štěstí v královské rodině.