Jeho nejznámější kolekcí byla ta s názvem Space Age , která předběhla dobu a dala tak díky užití metalických stříbrných barev a geometrizací podnět kostymérům Star Treku.

Triumfálním byl i jeho výstup v dome Balenciaga, kde začal tvořit jako mladý student plastové oblečení. Nicméně, známým se stal až při spolupráci s Mary Quant na tvorbě první minisukně, tehdy udal i jeho nezaměnitelný trend bílých kozaček bez podpatku. Právě bílá barva hrála v jeho životě důležitou roli jako ta nejoblíbenější. Při jeho tvorbě dával přednost geometrickým tvarům a kontrastům PopArtu oproti bláznivým vzorům.

Courreges-GETTY

Courrèges oblékal mnohé módní ikony jako: Brigitte Bardot, Jackie Kennedy, Romy Schneider nebo Catherine Deneuve. Jeho styl byl tvořen minimalistickými střihy a pobuřoval hodně stylistů.

andre-courreges-le-couturier-du-futur-est-mort-a-l-age-92-ans,M291836

Francouzský prezident Francois Hollande chtěl tohoto jedinečného designéra připomenout postem na twitteru: “Revoluční tvůrce, který používal geometrické tvary a inovativní materiály, Courrèges zanechal bez pochyb znatelnou stopy haute couture.”

Co se dá dělat…Minulý rok byl rokem velkých odchodů, snad bude tento rok pozitivnější a rozbouřené nestabilní vody módního průmyslu dosáhnou tolik potřebovaného klidu a to navzdory odchodům takových velikánů jako Davida Bowieho jehož smrt nás zasáhla v pondělí.

Zdroj: Vogue, Twitter