Svetříky, které pomáhají

/ Redakce

Úspěšná britská nadace Save the Children zamířila s letošní vánoční kolekcí mezi známé módní návrháře a jejich múzy, modelky. Téma limitované edice? Neopomenutelné vánoční svetry! Zajímavá spolupráce zahrnuje řadu návrhářů jako například Charlotte Olympia nebo Christopher Kane. Mezi modelkami poté nemohla chybět ikonická Kate Moss nebo sestra momentálně nejžádanější modelky Cary Delevigne, Poppy.

Kreativní myšlenka vznikla v jedné z londýnských kanceláří nejrychleji rostoucí společnosti prodávající luxusní zboží na webu matchesfashion.com. Jejich cíl? Vypořádat se z části se společenskou odpovědností a z části z touhy pomáhat potřebným.

Nedalo tomu mnoho a vznikla spolupráce mezi jednotlivými páry sestavenými pokaždé z ikonické modelky a talentovaného návrháře, kteří jsou nefalšovaní Britové. Nečekané kombinace a propojení mezi modelkou a návrhářem dalo světu jednu z nejkrásnějších kolekcí kašmírových svetrů! Dvojice talentovaných celebrit tvoří Bella Freud X Kate Moss Sweater, Christopher Kane X Poppy Delevingne Sweater,  Henry Holland X Dree Hemingway, Charlotte Olympia X Karen Elson, nebo Giles Deacon X Erin O’Connor s jejich červenými svetrovými šaty.

Není snad jediný svetr, který by nepodléhal nejméně jednomu z aktuálních trendůNapříklad spolupráce na svetříku s leopardem držícím ve tlamě pár legendárních lodiček návrhářky Charlotte Olympia představuje trend výrazných barev nositelných i v zimním období. Zkrátka, nemůžeme popřít, že se tu nesnoubí eklektičnost a pestrobarevnost trendy obuvi alá Charlotte Olympia a vtipnost a rafinovanost modelky Karen Elson, která této spolupráci propůjčila tvář.

Obdarujte tedy nejen sebe, ale i děti v tísni z nadace Save The Children, kterým poputuje neuvěřitelných 100% z ceny tohoto jedinečného kousku. Budete tak mít možnost pomoci dítěti k dosažení základního vzdělání a gramotnosti. Nebo to vemte jako průpravu s nadhledem a elánem na 18. prosince, kdy je vyhlášen Národní den vánočních svetrů!

 

kate-moss-co-design-charity-christmas-jumpers-1497272.640x0c

Bella Freud X Kate Moss sweater

kate-moss-co-design-charity-christmas-jumpers-1497273.640x0c

Henry Holland X Dree Hemingway Sweater

kate-moss-co-design-charity-christmas-jumpers-1497274.640x0c

Giles Deacon X Erin O’Connor Sweater Dress 

Foto: Archiv firem