Poslední dobou odbíháme ze sociálních sítí do opravdového života, žijeme zdravě a vyhazujeme zbytečné věci. V módě je teď mít svých věcí co nejméně. A s tím souvisí i co nejméně oblečení. Na co vám jsou ty drahé/extravagantní/designové kousky, které jste měla jednou na sobě (jestli vůbec) a leží na dně skříně, kde na ně sedá prach.

Také jsem tomu propadla. Možná je to blížícím se stěhováním, kdy se opravdu potřebuji zbavit zbytečností z praktických důvodů. Tohle období před balením do krabic beru vždy jako příležitost k probrání se všemi svými věcmi. Vyházím steré dokumenty, knížky, které jsem dostala a nikdy je číst nebudu, a vždy dojde i na oblečení.

minimalist-closet-15

Jenže poslední dobou stále víc oblečení vyřazuji a nekupuji nové. A můžu vám říct, že se na zbavování se věcí stávám pomalu závislá! Ten pocit je totiž boží! Nepotřebuji pět různých kabátu, stačí mi dva, které mám opravdu ráda a vím, že je unosím. Čtyři stejné blůzy, dvě černé pozdrové sukně, šestery plavky, tři krabice s botami…

Ano, přiznávám, nebylo to hned a nešlo to najednou. Vyřazuji postupně. Vždy když mám náladu. A vždy jeden šuplík po druhém, jednou kabáty a za pár dnů šaty. Takhle mám vždycky klid na to si promyslet, co opravdu nosím a co ne, co mi sluší, v čem se cítím dobře.

A co je na tom nejlepší? Už neřeším každodenní problém, že nemám co na sebe! Oblečení mám totiž jen pár, všechno se dá kombinovat se vším. Můj šatník už mi nepřerůstá přes hlavu.

capsule_wardobe

Foto: Pinterest