Kim Victoria Cattrall je kanadská televizní a filmová herečka britského původu. Takže její přízvuk v jednom z dílů Sexu ve městě, kde předstírala být Britkou, nebyl tak daleko od reality. Kim proslula zejména již zmiňovanou postavou Samanthy v seriálu Sex ve městě. Kim se narodila v britském Liverpoolu, ale hned po narození se rodina přestěhovala do Kanady. Jejím prvním filmovým debutem bylo účinkování ve filmu Růžové poupě z roku 1975.

Kim Cattrall byla třikrát vdaná, takže svou roli svůdnice potvrzuje i v osobním životě. Z žádného manželství nevznikl potomek, ale jen plynná němčina, kterou se herečka naučila po boku druhého manžela při pobytu ve Frankfurtu.

Kim-Cattral-Samantha-Jones

Tato výrazná herečka je držitelkou několika filmových cen. Na jedné straně je držitelkou Zlatého Glóbu v kategorii vedlejší herečka v seriálu Sex ve městě z roku 2003, ale na té druhé drží i cenu Zlatá malina za nejhorší herečku z filmu Sex ve městě 2 z roku 2010.

zzdti26734

Málokdo tuší, že si zahrála jednu ze zásadních rolí v jedné epizodě detektivního seriálu Colombo po boku legendárního Petera Falka.

2119404,ei+4_0fO87HQRNpzSVTP9Tno33t0IRNJP+ShHRD4kmYBVS2ZSwhTKSTA0Ew8Ia63W0SnouUUZqLBfhRAztgGWA==

Ve filmu Bezva finta si pro změnu zahrála vedle ještě většího sex symbolu tehdejší doby francouzského fešáka Jean Paul Belmonda.

M8DHOUP EC001

Svůj komediální talent dokázala prosadit v kultovní komedii Policejní akademie, kde se zmocnila řady zbraní.

Screen-Shot-2014-04-05-at-12.53.39

Na červeném koberci je Kim Cattrall vždy svůdná a nepřehlédnutelná. Móda je jejím druhým já i v soukromém životě, i když mezi nejlépe oblékané celebrity rozhodně nepatří. Nicméně, kdo by nechtěl v šedesáti vypadat jako ona?

Bez názvu

Foto: gazettemag.com; pinterest.com; facebook.com; youtube.com