Jsou módním Highlanderem našich šatníků. Tato stálice od doby svého masového rozšíření na počátku 20. století prodělala hned několik změn. Ta nejvýraznější se týkala délky.  Zatímco dříve tea dress charakterizovala midi délka, která umožňovala jejich nošení jak na formálnější příležitosti, tak na ty zcela neformální, v poslední třetině 20. století se tea dress výrazně zkrátily.

Zajímavostí je, že termín tea dress najdete i v Oxford Dictionary, kde je definován jako šaty, jejichž dolní lem se pohybuje v oblasti mezi kotníky a koleny. Mezi hvězdné období těchto romanticky vyhlížejících šatů paradoxně patřila divoká devadesátá léta. Oblíbil si je zejména grunge, který jejich něžný vzhled doplnil o těžké kožené boty.

O původní florální potisky, se kterými ani letos nešlápnete vedle, se v průběhu let rozšířily i o hravější motivy jako jsou geometrické vzory, komixová témata nebo rockabilly prvky v podobě mašliček či herních kostek. Tea dress mohou být s límečkem, vázačkou, volány, opatřené knoflíčky, ale i v zavinovací variantě.

S čím je nosit?

 

S džínovou bundou a řetízky

Velký výstřih si přímo žádá o řetízek. Pro větší efektivitu zvolte minimálně dva. Chladnější rána a večery přežijete s nesmrtelnou džínovou bundou, která tea dress dodá ležérní nádech.

S proutěným košem a pantoflemi

Chcete i na cestě k vodě nebo při toulkách rozpálenými ulicemi působit upraveně a stylově? Není nic jednoduššího, než si k propínacím tea dress vzít do ruky proutěný koš a nazout pohodlné pantofle. Minimální úsilí, maximální efekt!

S výraznou rtěnkou

Hutný make-up v létě vyměňte za korektor a kvalitní bronzer a dejte vyniknout svým rtům. Výrazné šaty si žádají i další výrazný detail, ten může být v podobě rudých či oranžových rtů. Výběr rtěnky slaďte s tea dress a můžete vyrazit třeba na zahradní slavnost.

S kotníkovými botami a kvalitní kabelkou

Tea dress jsou natolik variabilním kouskem, že přežívají jednu sezonu za druhou. Vyplatí se proto vsadit exkluzivní materiál a renomované značky. Nás okouzlil tento model značky HUGO od HUGO BOSS. Léto je sice obdobím, které tyto šaty drží na výsluní, ale my je s chutí nosíme do kanceláře i na jaře a na podzim. Je to až překvapivé, ale tenká látka si velmi dobře rozumí s vlněnými punčochami a dlouhými svetry. Celek doplňte o kvalitní boty a kabelku a můžete vyrazit do práce!

S botami na klínku 

Tea dress v midi délce evokují filmy ze 40. let minulého století. Propínací varianta má navíc tu výhodu, že si můžete hrát s délkou rozparku. Přes léto jsme také trochu zanevřeli na jehlové podpatky, a tak si případnou výšku můžete dodat lýkovými sandály na klínku.

S kloboukem

K vodě s neformálním slamákem, do města s chic kloboukem typu fedora nebo bolero – zaručený návod na to, jak upoutat pozornost!

S průstřihy

Ukažte kůži, s aktuální kolekcí krátkých tea dress od Topshopu to nebude problém!