Těchto 5 nakupovacích návyků vám usnadní život

/ Redakce

Nakupování oblečení se může zdát jako něco naprosto jednoduchého, ale my moc dobře víme, že to tak úplně není. Pokud si ale zvyknete nakupovat podle našich pravidel, zvládnete to levou zadní.

1. Nekupovat něco jen proto, že je to ve slevě

Když vypuknou slevy, buďte připravená. Mějte sepsaný svůj wish list a s tím běžte nakupovat. Vyhnete se pak nerozvážným nákupům.

Shopping-Bags-Street-Style

2. Kupovat jen to, co vám sedí

Ty šaty jsou naprosto božské, líbí se vám barva, materiál i střih, ale tak úplně vám nesedí? Nedá se nic dělat, takový zbytečný kousek mít doma určitě nechcete.

3. Nekupovat podobné věci

Máte doma pět černých roláků? Tři pruhovaná trika? Dvoje stejné mokasíny? Ale úplně vám chybí nějaké barevné, trendy kousky? Ano, my samozřejmě podporujeme základy šatníku, ale opravdu potřebujete mít jednu vět pětkrát?

10_must_have_basic_pieces1

4. Nekupovat kousky jen na jednu příležitost

Chystáte se na večírek a potřebujete narychlo koupit super šaty. Většinou ale takhle rychle ty vysněné šaty prostě neseženete a pak máte ve skříni další obyčejné černé šaty. S takovými příležitostmi už byste měla počítat dopředu a takové šaty shánět jen tak. Až ta situace nastane, vy budete připravená.

5. Stěžejní kousky nekupujte levně

Když jde o základy šatníku, vyplatí se do nich investovat. Pak se úplně vyhnete bodům 3 a 4. Dospělá žena by opravdu ve svém šatníku měla mít jeden kvalitní zimní kabát, značkovou kabelku i boty na podpatku. Trička, tílka, spodní prádlo a nějaké trendy kousky, které se za měsíc už nosit nebudou, pak klidně můžete nakoupit v řetězcích.

image13

Foto: Pinterest