Začalo to poměrně nenápadně. Tenisky se rozšířily mezi masy, všechny je milovaly, konečně jsme mohly celý den běhat po městě bez jediného puchýře. Svobodně a zvesela jsme je obouvaly k čemu nás napadlo. K šatům? Super! K sukni? Jasně! K saku? Rozhodně!

flats5

Všechny street stylové hvězdy a blogeři je milovali. Stan Smith, Converse, Vans, Reebok. Pamatujete, když byla vaší vysněnou botou na seznamu Nike Air Max? Věříte, že už to budou 3 roky, co tahle klasika znovu ožila? Upřímně, byla to módní pohádka.

flats6

I tohle období, stejně tak, jako se tomu v móde děje dnes a denně, jednou prostě muselo skončit. Zkrátka se okoukaly, a musí jít. Trendsetteři po celém světě ale jasně hlásí, že už je tenisky přestávají bavit. Všichni opět touží po elegantních podpatcích. Je to ale úplný konec téhle hyper pohodlné, nohy objímající nádhery?

flats8

Nejspíš ne. Na mole už je asi neuvidíe tak často. Možná vůbec. A co přijde místo nich? Příští jaro bude ve znamení balerínek, mokasín a polobotek. To ale neznaméná, že se tenisek musíte vzdávat. Pokud je milujete, noste je dál. Tenisky přeci byly a vždycky budou nadčasovou klasikou. Jen právě teď opadá ta největší vlna teniskového šílenství.

flats9

Fotky: Pinterest