V pátek si určitě nenechte ujít novinku letošního ročníku a to večerní oslavu módy a nakupování v Pařížské ulici. Více než 30 butiků vám nabídne své nové podzimní kolekce a spolu s prodlouženou otevírací dobou je připraveno mnoho dalších překvapení! Akce začíná v 18.00 a kromě nakupování na vás čeká i bohatý hudební program.

V sobotu 3. září začíná maraton přehlídek. Od 13.00 se představí vítězi ceny Van Graaf Junior Talent Card 2016 Daniela Pešková a Filip Jakab.

Daniela Pešková

Daniela Pešková

V 15.00 následuje přehlídka již stálic českého návrhářství tria LaFormela a Zuzany Kubíčkové.

Zuzana Kubíčková

Zuzana Kubíčková

LaFormela

LaFormela

Podvečer od 17.00 bude pokračovat pod taktovkou talentované dvojice návrhářek Chatty, na které se vždy velmi těšíme.

Chatty

Chatty

Pak přijde vrchol dne a to od 19.00 vstoupí na molo modelky představující kolekci návrhářské jedničky Kateřiny Geislerové, která jistě nikoho nezklame.

Kateřina Geislerová

Kateřina Geislerová

Sobotní večer uzavře tradičně akce, kterou hostí hlavní partner celého módního týdne automobilka Mercedes-Benz.

Nedělní program odstartuje ve 12.00 přehlídka Mira Sabo a Alter Era. Následovat bude od 14.00 přehlídka námi velmi oblíbené Petry Balvínové a Lukáše Lindnera.

Lukáš Lindner

Lukáš Lindner

tiqe

tiqe

V 17.00 své jarní a letní kolekce představí Monika Drápalová a Klára Nademlýnská.

Monika Drápalová

Monika Drápalová

Večerní část programu uzavře značka Pietro Filipi a hostům s pozvánkami se představí v rámci večera Dolce Vita česká návrhářka tvořící v Londýně Martina Špetlová.

Pietro Filipi

Pietro Filipi

Přehlídkový maraton ukončí pondělní program, který ve 13.00 odstartuje vždy netradiční Petra Ptáčková.

V 15.00 svou tvorbu představí studenti UMPRUM a od 17.00 se můžete těšit na kolekce Lukáše Macháčka a značku ODIVI.

Lukáš Macháček

Lukáš Macháček

ODIVI

ODIVI

Večer bude patřit Jakubovi Polankovi, který v nás vždy zanechá hluboký zážitek.

Jakub Polanka

Jakub Polanka

Tím však módní svátek v Praze nekončí. V úterý 6.9. se koná performativní módní přehlídka „My little square“, která se odehraje na Řezáčově náměstí jako závěr tematického POP-Upu v showroomu Koncept story. Futuristická šperkařka Dana Bezděková, performerka a tanečnice Jana Vrána nebo fashion designérka Lucie Erban Marešová alias LEM vás seznámí se svou vesmírnou inspirací, která tyto tři autorky spojuje. Tajemný svět, skrývající se v nočním svitu malého náměstí vás v kombinaci s tvorbou tří autorek na chvíli zavede do budoucnosti, která je pouze letmým okamžikem.

Ve středu 7.9. se uskuteční první odborná konference na téma právo módního průmyslu. Cílem je představit toto specifické právní odvětví a ukázat provázanost na lokální českou módní scénu. Konference představí zajímavé případy z praxe a otázky, které se v rámci práva módního průmyslu nejčastěji objevují. Konference je určena designérům, kteří se chtějí dozvědět širší souvislosti otázky práva v módním průmyslu, ale stejně tak i právníkům, kteří se s touto problematikou v praxi setkávají nebo které zajímá.

Program letošního ročníku MBPFW je vskutku bohatý a pokud ještě stále nemáte dost informací, pak se vše dočtete ZDE.

Foto: MBPFW