“Jsem velmi potěšen přivítat Demma Gvasaliu. V současném kreativním světě  představuje velmi silnou osobitost a kreativitu,” řekl s nadšením CEO François-Henri Pinault, kterou by bez pochyb měl vlastnit následník bývalého kreativního ředitele Balenciaga,  Alexandra Wanga. “Demma Gvasalia ztělesňuje jedinečný přístup k profesi, vyznačený sociologickým pohledem na základní kousky šatníku, ke kterým přistupuje s náležitou kreativitou. Jsem přesvědčen, že povede brand Balenciaga úspěšně,” dodal Pinault.gvasalia-cover-image_rfsgml

Nicméně, téměř neznámý designér má za sebou již hvězdnou kariéru. Po studiu na Antwerp’s Royal Academy of Fine Arts, se uchytil jako designér značky Maison Margiela, a pár let na to se přestěhoval do francouzského módního domu Louis Vuitton, kde se stal senior designérem dámských oděvů řady “ready to wear”. Posledním a největším úspěchem bylo přijetí místa kreativního ředitele neobyčejné značky Vetements, kde spolupracoval s dalšími šesti designéry.

9

Překvapivé je to, že Gvasalia bude nadále pokračovat v práci u značky Vetements. Nebude tak následovat stopy Alexandra Wanga, který měl potíže vybalancovat čas mezi jeho vlastní značkou a velikánem jakým Balenciaga je, což ho vždy ponechávalo v půli cesty v rozvoji jeho vlastní aktivity.

Zkrátka a dobře, jsme všichni zvědaví, jak první kolekce (kterou budete moci zhlédnout již za pár týdnů!), v režii Gvasalii v domě Balenciaga dopadne. Ale už teď víme, že to bude jistě velký zážitek snad i srovnatelný s premiérou Alessandra Michele v barvách italského domu Gucci!

Foto: WWD; Archiv firem