Tom Ford

„Stal jsem se designérem, protože jsem chtěl, aby se ženy a muži cítili krásnější a byli posíleni sebedůvěrou. S tímto pocitem pak mohou ve světě prezentovat své nejlepší já. Chtěl jsem udělat lichotivé šaty, ve kterých budou ženy vypadat vyšší, štíhlejší a krásnější, než kdykoliv předtím,” popsal svou novou kolekci Tom Ford. Úchvatné večerní róby v umírněných tónech černé, béžové a lila působily vskutku luxusně. Nechyběla ani pánská saka, sametové sukně, lehké hedvábné šátky na hlavě nebo bundy z faux krokodýlí kůže.

 

Self-Portrait

Textura je hlavním poznávacím znamením kreativního ředitele Hanpor Chonga z labelu Self-Potrait. Na newyorském týdnu módy nám předvedl množství krajkových koktejlek, hedvábných šatů, volných košil a trendy plášťů. Ve svých předchozích kolekcích kladl důraz na puntíky či pruhy, nyní se rozhodl, že vyzkouší i printy. Paleta barev čerpala inspiraci z Chongova nedávného výletu na Ibizu a geometrické květinové vzory jsou zase odkazem na 60. a 70. léta.

 

Kate Spade New York

Přehlídka labelu Kate Spade New York byla hravá a pozitivně laděná, což se zcela jistě hodilo. Jednalo se totiž o premiéru Nicole Glass v pozici kreativní ředitelky značky poté, co převzala otěže po tragické smrti zakladatelky Kate Spade. Glass byla proto trochu opatrná. Snažila se zachovat a respektovat historii, ale zároveň přidat nové a svěží prvky, v čemž skvěle uspěla.

 

Red Valentino

Kreativní ředitel Pierpaolo Piccioli a jeho tým vytvořili sbírku inspirovanou Adelitas – mexickými bojovnicemi a hrdými revolucionářkami. Celou kolekci dotvořily a seskupily patrné kontrasty – jemné květinové nášivky versus drsné tetování, kapuce versus ženské šperky nebo jemné plisé versus přísné sportovní tvary. „Kolekce Red Valentino SS19 oslavuje sílu, kreativitu a estetiku,” vysvětlil Piccioli a my nemůžeme nic než souhlasit.

 

Longchamp

Pro svou první přehlídku v New Yorku se kreativní ředitelka Sophie Delafontaine rozhodla mistrně spojit pařížský šarm značky Longchamp s kalifornskou atmosférou. A povedlo se jí to bravurně. Sukně, vesty, pásky a boty s třásněmi připomínaly divoká americká 70. léta, a to včetně make-upu a ledabyle učesaných vlasů. Šaty a košile zase dodávaly na pařížské eleganci. Poznávacím znamením kolekce se také staly materiály, jako je semiš, kůže a krajka.