Jestli také patříte mezi ty (většinu), kteří jsou trochu zoufalí z toho, když se ráno vzbudí do deště a sychrava, vítejte. I my řešíme ono podzimní dilema, co na sebe. A to především v dny, kdy počasí nespolupracuje a navíc bychom se nejraději místo do oblečení znovu zabalili do teplé peřiny.

Ani v deštivém počasí ale nemusíte, jak se říká, házet flintu do žita a na styl úplně rezignovat. Pláštěnka, ošklivý starý deštník ani holinky vytahovat nemusíte.

Stylové čepice

Letos je rok čepice, nebo tedy spíše pokrývky hlavy. Nosí se jak pekařské čepice, tak klobouky, kšiltovky a barety. Máte tedy z čeho vybírat. Ne každému sluší vše, ale letos si prostě musí vybrat každý.

Pokrývka hlavy nejen, že ochrání váš účes a bude vám teplo, navíc je dokonalou finální tečkou každého outfitu. V deštivém počasí  je to prostě ideální společník.

I deštník může být doplněk 

Deštník rozhodně nemusí kazit váš celkový outfit. Naopak, může být skvělým doplňkem. Deštník berte jako elegantní praktický doplněk, který vás ochrání před kapkami deště a navíc bude dokonale doplňovat váš look.

  Vrstvěte chytře

To, že prší, není omluva pro to, abyste se zahalila do pláštěnky. Proti nepříjemnému a sychravému počasí se můžete ochránit spoustou různých způsobů. Kromě deštníku třeba pomocí chytrého vrstvení. Péřové bundy a saka jsou skvělé. Bundy s kapucí vás ochrání před mokrem i chladem. A sako? Zkuste si ho omotat okolo krku místo šály. Zkoušejte netradiční a zajímavé způsoby, a uvidíte, že vás i deštivé počasí začne bavit.

Vinylové parky

Trenčkoty jsou sice klasika, některé bavlněné ale nejsou příliš deštiodolné. Zkuste trend posledních měsiců – vinylové parky a trenčkoty. Nis lepšího do deště neznáme. Vypadají stylově a jsou maximálně funkční. Máte nespočet možností ze kterých vybírat. Od šedé až po černou, s kapucí i bez.

Kotníčkové boty 

Kotníčkové boty jsou do deště skvělé. Není v nich zima, nepromoknete, i šlápnutí do lecjaké louže unesou, a navíc vám nebudou kazit vzhled. Poohlédněte se po takových, které budete nosit rádi a budou se vám opravdu líbit. Praktičnost by neměla převládat nad vkusem.