A výčet je to velice rozmanitý, některé trendy z minulého roku zůstaly, jiné se obměnily a návrháři také přišli s řadou novinek a zajímavostí.

Mezi jarní stálice řadíme například pastelové barvy, které jsou v kurzu již minimálně třetí sezónu. Letošní jaro a léto ovládnou různé odstíny růžové, lila, nebude chybět mátová či populární bledě modrá. Tyto barvy si do svého repertoáru zařadil například Jason Wu, Prabal Gurung či Rebecca Taylor.

bffeb1fabec461934953c0c24de7983f

Staronovým prvkem je také průsvitnost, určitě si na ni vzpomenete v podání Alexandera Wanga, jež ji zkombinoval se sportovními detaily. Transparence se ale také objevila v kolekci Calvin Klein či Reed Krakoff.

f060218464b3f25f1638faa5c82e69f7

Mezi největší novinky řadíme oblibu černobílých potisků (Proenza Schouler, Ralph Lauren, Zimmerman), návrat k výrazným ozdobám a 3D objektům (Dolce & Gabbana, Miu, Miu, Balenciaga, Prada).

4d78ab1e68b76a0aa105d7fe3cdf7eb0

Molu ale také na podzim dominovaly třásně, jež se objevily nejen na oblečení, ale i na doplňcích a nejvíce na kabelkách (Hervé Léger by Max Azria, 3.1 Phillip Lim, Proenza Schouler), stejně tak nelze zapomenout na metalické látky, se kterými se už minulou sezónu vytasila značka Burberry.

2efa0d198cf19c5b85653c5b0f5a6b6d

Dalším opakujícím se trendem jsou krátké topy (k vidění na přehlídce Diane von Furstenberg, BCBG Max Azria, Narciso Rodrigues), ale také všudypřítomný motiv květiny, který k tomuto období bezesporu patří, a nešlápnete s ním vedle (Oscar de la Renta, Ralph Lauren, Rebecca Taylor, Michael Kors, Marni, Dries van Noten).

Tendenci zkracovat odnesly také kabátky a roztomilé sportovní bundičky s výrazným potiskem a kontrastním zipem, do svého repertoáru je zařadily značky Rebecca Minkoff, Thakoon či Marc by Marc Jacobs.

Samozřejmostí je ale také elegance, ta letošní se bude odehrávat s pomocí lehounkých košil s výrazným (často sněhově bílým) límečkem doplněná o vyzývavé zapnuté pouze na jeden z knoflíků (Alexander Wang, Balenciaga, Valentino).

f70fe6276c530c3168f53e1ceb194a63

Košile nejednou doplňoval trend, který se objevil skoro v každé druhé kolekci, o svůj návrat se totiž přihlásily široké kalhoty (BCBG Max Azria, Derek Lam).

Romantické duše si s jistotou zamilují sukně do půlky lýtek. Ty od Delpozo, Temperley London, Dior či Alice + Olivia také často zdobilo plisování, skládání a miliony záhybů dodávající sukni ten správný objem.

Foto: WWD, Pinterest