K zábavným aplikacím, které doprovázejí všechny módní nadšence, jako je například Style.com, Vogue Stylist, Trendstop Trendtracker či Fashion Network Original postupem času přibyla velká dávka mobilních vychytávek, se kterými si užijete spoustu zábavy.

Jedná se například o Figr, poměrně novou aplikaci, díky níž si lze sestavit celý svůj outfit. Procházíte přehlídky, lookbooky, ale také fotky originálně oblečených lidí z ulice či fotky oblíbených módních blogerů a sestavujete svůj vysněný komplet.

Velice nápomocné jsou také aplikace, které dopomohou k organizaci vašeho šatníku. Pokud toužíte zatočit se svým chaosem ve skříni, sáhněte po Closet – digitálním šatníku, díky kterému budete vždy vědět, co vaše skříň přesně obsahuje, a jak by se daly jednotlivé kousky vhodně kombinovat. Obdobným způsobem funguje také velice přehledná Netrobe.

Stojíte v kabince a nevíte si rady, zda brát či nechat na ramínku v obchodě? Vyfoťte se a využijte služeb aplikace Pose, fotografie se nahraje do systému a ostatní uživatelé vám ihned pomohou při zvážení koupě a poskytnou (snad) i adekvátní zpětnou vazbu.

Posledním typem je chytrá aplikace s názvem Fashion Terms. Jak už název napovídá, jedná se o anglický slovníček pojmů módního průmyslu, ke kterým jsou přidány jak obrázky, tak i vysvětlivky. Takže pokud si čas od času nebude vědět rady s přesným zněním či překladem, stačí využít této jednoduché nápovědy.

Foto: Pinterest