Mezi tyto potřebné věci rozhodně patří bezesporu i dětská garderoba a módní návrháři i značky to dobře vědí. Právě v této chvíli nasazují na své webové stránky i facebooky dětské kolekce, které často osloví i samotné dospělé s touhou a otázkou..“proč tohle nedělají i v mé velikosti?” Zkrátka styl dnes udávají děti od raného věku a my společně s paparazzi to nemůžeme ignorovat.

Asi nejslavnější módní hvězdičkou je dcera Katie Holmes a Toma Cruise Suri. Podle nás tomu tak rozhodně není. Její styl není zrovna ten, který by rodiče měli následovat. Její boty na podpatku, kožichy i kabelky nevalného vzhledu jsou spíše odstrašující a za nejlépe oblékanou dětskou celebritu ji rozhodně v žádném případě nepovažujeme. Bohužel spíše naopak, což samozřejmě je primárně vina rodičů. Na druhou stranu je zde další „celebritka“, kterou nelze přehlédnout ani v tom nejširším davu. Je jí bezesporu dcera Victorie a Davida Beckhamových Harper Seven, která je vždy velice upravená a přitom stále dětská. I dcery slavné Sarah Jessica Parker Marion a Tabitha jsou vždy velmi stylové, ale sladce nevinné princezny, za kterými se musí otočit nejeden kolemjdoucí. Ale nejen malé slečny udávají trendy v dětském stylu. I malí pánové umí vypadat jako by právě opustili nejžhavější “fashion story” z předních módních časopisů. Synové zpěvačky Gwen Stefani nebo herečky a modelky Elizabeth Hurley jsou chlapci k pohledání. Jejich styl je vysoce klasický a uhlazený nebo naopak ležérně trendový.

Jedničkou mezi všemi je však syn jedné z nejslavnějších stylistek světa Rachel Zoe, který již od narození je zabalen do těch nejluxusnějších světových značek od Hermés dečky po Gucci koženou bundu. Jeho sbírka bot ještě před narozením čítala více jak dvacet párů bot a jeho šatna se stala středobodem i mých snů:-)

Doba červených trenýrek a hnědých punčocháčů je věřme nenávratně pryč a my rodiče máme možnost znatelně ovlivnit styl a vkus svých dětí. Inspirujte se kolekcemi světových návrhářů jako Dolce&Gabbana, Oscar de la Renta či Ralph Lauren. Oblékněte své děti do jezdeckých kalhot, kostkovaných sukní, výrazně barevných svetrů nebo džínových bund. Na nohy jim obujte klasické tenisky a holkám balerínky, tím rozhodně nešlápnete vedle ani podle dětských lékařů. Na podpatky rozhodně striktně zapomeňte! A kam v Čechách za dětskou módou? V H&M nebo Benettonu zklamáni rozhodně nebudete a to pravé zde určitě pro svá dítka nakoupíte.

A dětem…těm přejeme úspěšný školní rok 2013-14!!!!

Foto: Profimedia; Facebook.com