Co se jim rozhodně nedá odepřít, je praktičnost ruku v ruce jdoucí s pohodlností. Jednoduše do nich vklouznete a můžete vyrazit. Měkký kožíšek uvnitř i drsnější podrážka zvenku značí jejich využití v zimě, ostatně podobnost ke kozačkám za posledních pár let není čistě náhodná.

Ať už sáhnete po původním stylu válenek a budete se držet hesla, že v jednoduchosti je krása, nebo vás okouzlí zdobené válenky, podobné módním kozačkám, záleží na vašem osobním vkusu. Co je však víc než jasné je to, že si je můžou dovolit nejenom ženy, ale také pánové a děti.

Válenky jsou stále v kurzu a jejich využití se rozšiřuje i do dalších ročních období. Podobnost kozačkám je totiž vše, co s nimi mají společného. Nosit je můžete i na jaře, či dokonce v létě. Alespoň tak si to oblíbily hollywoodské hvězdy Selena Gomez, Geri Halliwell, Sarah Jessica Parker i Eva Longoria.

Najděte si ty své válenky se zvířecími vzory, zdobené úpletovým návlekem, či knoflíčky, nízké i vysoké pod kolena. Vybírejte z mnoha druhů a užijte si jejich famóznost, která ovládla celý svět. Kombinovat se dají s úzkými kalhoty i sukní. V zimě nezapomeňte na správné doplňky v podobě stejnobarevné šály a to jak dámy, tak i pánové.

Autor: Jana Čechová

Foto: Profimedia.cz