Týdny módy byly, co se týká obuvi, velice pestré. Vybírat tak budeme moci z barevných mokasín, vykrojených lodiček, lesklých tenisek či mohutných bot na klínku. Většinu z nich ovšem spojují charakteristické znaky v podobě metalických povrchů, bláznivých potisků, výřezů a jednoduchosti střídající se s nápaditými detaily, především zdobení kolem kotníku.

Na vysoké noze

Kolekcím pro jaro a léto 2014 dominuje především široký a středně vysoký podpatek, objevil se na přehlídce DvF, Jason Wu či Giorgio Armani a ušetří tak nejedny bolavé nožky své majitelky. Zpátky do hry se také vracejí boty na klínku či mohutné platformě, často v komplementární barvě oproti svrchní části obuvi. Do svého repertoáru je zařadily značky Jil Sander, Marni, DKNY i Stella McCartney.

A Détacher

Nesmíme ale také zapomenout na jeden z nejvíce se opakujících typů obuvi, a to vykrojených pantoflí a lodiček. Nezáleží na barvě, výšce či zdobení, ale jakmile mají typické vykrojení, které jsme mohli sledovat během přehlídek Céline, Fendi, Alexander Wang jsou to ty pravé ořechové.

6821410a5b7c606ebdb06905230c30cf

Ozdobené krasavice

Přehlídková mola také zaplnily velice nápadné a extravagantní kousky, které často doslova přebíjely jednotlivé modely samotné. K vidění byly potisky květin i puntíků, dojem zvířecí kůže, výřezy různých velikostí, mohutné přezky i nepostradatelné pásky.

Žádným překvapením nebyly ani 3D aplikace, na jednu takovou, v podobě roztomilých kvítků, vsadil Oscar de la Renta.

Oscar de la Renta2

Držíme se při zemi

Pokud neholdujete vyšším podpatkům a raději vsázíte na pohodlnost, s radostí se můžete poohlédnout po zajímavých teniskách i barevných mokasínech, inspiraci hledejte v kolekci Marc by Marc Jacobs, 3.1 Phillip Lim či Michael Kors.

Marc by Marc Jacobs

Jedním z nejopakovanějších typů vůbec zůstávají roztomilé balerínky, mohutné pantofle či boty na minipodpatku, které charakterizuje ostrá špička (Dolce & Gabbana, DKNY, Emporio Armani), jež dodá outfitu na celkové eleganci a je svěží změnou v pralese zaoblených tvarů, které vládly předchozím sezónám.

Narciso Rodriguez

Nezapomeňte ale na další povedené kreace v naší fotogalerii!

Foto: Pinterest