Ano, límečky jsou zpět a jsou více než kdy jindy trendy. Pamatuji si jako malá, že babička nám límečky háčkovala a vzít si je jen k obyčejným šatům nebo topu znamenalo noblesu a výjimečnost. Poté se z toho stala staromódnost a límečky jakékoli upadly v zapomnění.

Dnes límečky slaví svůj návrat. Pravda v jiné podobě než té háčkované. Jejich nevinnost dává každému takovému outfitu pocit tajemství, zda žena, která je nosí je skutečně tak nevinná jak by se na první pohled mohlo zdát. Je však tomu jen málokdy. Velkou milovnicí límečků je například Victoria Beckham, o jejíž nevinnosti nemůže být ani řeč. Její šaty s límečky se staly hitem sezony a najdeme je téměř každé její kolekci. Značka Intimissimi zařadila do své kolekce spodního prádla dokonce hedvábnou blůzu, kterou nemusíte pod ničím schovávat. Límečkem se staly řady perel, které z blůzky vytvořily nádherný kousek, který si oblíbila i modelka a herečka Olívia Palermo. Značka H&M zase obyčejnou bílou košili díky barevnému potisku na rukávech a límečku povýšila na výjimečný kousek, který k džínům a vysokým podpatkům vytvoří neodolatelný vzhled. Ani věhlasná britská módní návrhářka Stella McCartney neváhala své sytě modré šaty jednoduchého střihu obohatit o límeček černé barvy. Tím vytvořila nádherný model, který musí oslovit každou z nás.

Je příjemné si občas vzpomenout na staré časy našich babiček a nechat se jimi inspirovat. Co bylo krásné tehdy, může mít s trochou vtipu a vkusu úspěch i dnes.

 

Foto: PR firem, net-a-porter.com; hm.com