Dámské kravaty jsou za poslední roky čím dál více v oblibě. Tenké, širší, barevné i unisex lákají ke koupi dnešní generaci natolik, že jimi obchody zaplňují své regály. Tzv. Nerd style – go back to the scholl, přináší doplňky, které se nosily v 80.letech.

Největší dojem děláme během prvních několika setkání, a tak první týdny v nové škole či v zaměstnání jsou vlastně ty nejdůležitější. Proto je ideální okamžitě své okolí odzbrojit perfektně vyladěným outfitem. Nakonec, ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka!

bff24dc4ea9074af45fdad6b31b8bd37

Tento fenomén přináší nejčastěji hranaté sluneční i dioptrické brýle s barevnými obroučky, které můžete zavěsit na tenký řetízek na krk. Brýle se jako módní doplněk dostaly do popředí mílovým krokem a jejich oblíbenost stále stoupá. Zvolit můžete i klasické černé obroučky a k nim střídmý černo bílý model.

Úzká módní kravata v základním odstínu černé, rukávy a límeček bílé košile vykukující zpoza černého svetru s véčkovým výstřihem a černo bíle károvaná sukně vás přenesou minimálně o třicet let zpět.

Nerd2

V módě i nadále zůstávají Conversky, sukně s vysokým pasem či barevné košile. Čím více vzhled „profesorky“ tím lépe. I líčení musí působit přirozeným dojmem, jedinou výjimkou je rudá rtěnka, která je v tzv. nerd stylu povolená.

Stejnobarevná saka a kalhoty působí dojmem školních uniforem, což rozhodně rovněž není out. Velmi žádané jsou i kšandy, klasické džíny a tílka. I takto se totiž dá nerd style vyjádřit.

Nerd5

Ostatně jako vždy se meze fantazii nekladou, avšak vše má svá pravidla. V tomto případě jsou základními body celého módního stylu brýle a kravaty. Pokud vám tedy tyto doplňky v šatníku chybí, je nejvyšší čas to napravit.

Foto: Pinterest.com