Každý stylista, módní návrhář radí lidem, kteří se bojí barev a nemají odvahu je kombinovat, aby se drželi těchto dvou základních, které sluší jednoznačně každému. Tato kombinace musí být zákonitě inspirací pro řadu z nás. Když se ohlédneme do minulosti, i ta samotná je pouze černobílá. První fotografie byly černobílé, první filmy se točily jak jinak než černobílé, den nazýváme bílým a noc černou. Když se podíváme do historie i přítomnosti, lidé vždy viděli nebe a jeho pána v bílém rouchu a peklo s jeho vládcem v rouchu černém. Tyto dvě barvy vždy symbolizovaly dobro a zlo. Když nám někdo zemře, dáme to najevo světu zahalením do černé. Když zemře nevinné dítě, uložíme ho do bílé rakve. Tyto dvě barvy nás od nepaměti fascinují a celým životem provázejí. Černá nám dodává sebevědomí a bílá něžnost. Pokud je spojíme, vytvoříme tak dokonalost, ženskost, tradici, zkrátka klasiku.

4146952eb489acfa6ce7f43b42822b98

Není divu, že této jistoty se drželi a stále drží módní návrháři. Coco Chanel na této kombinaci postavila legendu jménem malé černé, ke kterým s oblibou přidávala sněhově bílé perly, které tolik milovala. “Ženy se oblékají hrozně a já je všechny s mými černými šaty pěkně dostanu, aby se naučily mít nějaký vkus,” řekla Coco Chanel a netrvalo dlouho a na černých šatech postavili svou kariéru i další umělci. Například Hubert de Givenchy a jeho legendární dlouhé úzké černé šaty, do kterých oblékl herečku Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho, se staly doslova přes noc ikonou. Pro Edith Piaf byly černé šaty doslova uniformou, a tak můžeme jít po stopách černých šatů donekonečna.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Bezesporu další černobílou legendou se stal smoking. Nikoli však ten pánský, ale jeho dámská verze. Tu proslavila Marlene Dietrich, která se nákloností k pánské módě nijak netajila. Pravou ženskost tomuto kousku vdechl brilantní Yves Saint Laurent, který svůj dámský smoking předvedl světu v roce 1966 a ponechal mu všechny rysy klasiky. I nyní můžeme dámské smokingy běžně vidět dokonce na červeném koberci. Nedávno ho hrdě předvedla herečka Angelina Jolie, která společně se svým partnerem Bradem Pittem tvořila dokonalou black and white dvojici.

Angelina Jolie a Brad Pitt

Angelina Jolie a Brad Pitt

A tak bychom mohli v historii pátrat dál a dál. Vždy platí, že pro život je důležité obojí ying i yang. Mít obojí znamená žít v rovnováze a to je často pro naše štěstí rozhodující. Zkuste se tak řídit i ve stylu a možná tu svou rovnováhu včas najdete. Nechte se inspirovat a tiše vést klasikou s názvem černobílá. Věřte, že jí rychle propadnete, protože kdykoli a kdekoli vždy zazáříte. Hrálo by snad piano, kdyby mu chyběly bílé nebo černé klávesy?

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com