Můžete si na to troufnout samy nebo poslat střevíčky odborníkům. Pro tentokrát ale zapomeňte na fixy a barvy na textil nebo kůži. Na řadu přichází exkluzivnější materiál i způsob.

Ve světě existuje již docela dost jednotlivců, kteří se předěláváním exkluzivních bot živí a používají techniku lepení, kterou vypilovali do detailů a budete tak mít jistotu, že vaše milované střevíčky jsou v nejlepších rukou.

Jedním z těch nejznámějších je Joseph LiMandri, který si založil blog Redo my shoes a zákaznice z celého světa mu s důvěrou svěřují své Louboutinky, Jimmy Choo i Manolky. Na zdobení používá broušené šatonové kameny Swarovski a také české Preciosa. Boty zdobí opravdu precizně a spotřebuje na ně několik velikostí kamenů, jejichž odstíny hází třpytivé odlesky. Třpytivé střevíčky zdobí i několik dní a je opravdu velmi precizní, tomu odpovídá i cena, která se pohybuje v rozmezí i několika tisíc dolarů. Výsledek je ohromující. Mimo Louboutinek a jim podobných exkluzivních krásek si můžete nechat ozdobit i značkové balerínky a tenisky. Joseph již předělal více než 50 párů bot a stal se skutečným odborníkem. Do tajů svého řemesla vás ale nezasvětí. Jak říká na svých stránkách-praxe dělá mistra.

Foto: Redo my shoes