Paříž je pro mnoho lidí módní mekkou a nekončící inspirací. Navíc v době módních týdnů zde zahlédnete nevídané a zjistíte, že lidská kreativita a fantazie jsou vskutku neomezené. Právě v této době chce každý jakkoli zaujmout a dostat se do hledáčků všudypřítomných fotografů a bloggerů, kteří je obratem posílají na své webové stránky či sociální sítě. Pokud váš outfit budete držet příliš na uzdě, pak věřte, že si vás nikdo téměř nevšimne. Je to bizarní, že v době oslav módy se sofistikovaný styl příliš do popředí pozitivní kritiky nedostává, i když dle pravidel Pařížanek se od vás šarm, noblesa a vysoká elegance krutě vyžaduje.

profimedia-0207025035

Občas je třeba porušovat pravidla, které nám časopisy a chytré knihy přikazují a pro změnu oslavovat nezávislost, barevnost a hravost, kterou nám móda tak hojně dopřává. Lidé v pařížských ulicích styl během módního týdne vzali pevně do svých rukou, a tak nebyl problém potkat bloggery připomínající návštěvníky z jiné planety nebo dvojčata v letech oblečená do stejného outfitu vyladěného o kýčovitou korunku. Několik základních pravidel tajemství Pařížanek však dodrželi všichni. Nikomu nechyběla mimořádná dávka sebedůvěry, úsměv, špetka ironie, nesladěný vzhled od hlavy až k patě a všichni působili tak, že právě v onom daném outfitu se cítí maximálně spokojeně.  A o tom móda přeci je.

profimedia-0207025104

Street style nás často inspiruje více než samotná přehlídková mola. Je to realita, která bývá občas dostupná nám všem a v tom tkví její tajemství a neodolatelný chtíč tyto lidi fotografovat, protože my tu odvahu takto vyjít do ulic zkrátka nemáme.

profimedia-0207025116

Foto: Profimedia.cz