V roce 2010 učinil výrazný krok v podobě kolekcí Centaure a Fouet. V roce 2012 následoval úkrok ztělesněný sacs-bijoux, které vzdávaly poctu některým ikonickým kabelkám módního domu Hermès.

Nyní představuje Pierre Hardy třetí kolekci. Tři sady šperků ze žlutého, bílého a růžového zlata vycházejí z koňských postrojů a designu ikonických hedvábných šátků.

bijouterie-hermes

Od každého šperku vznikne pouze jeden kus, zákazníci si pak v případě zájmu mohou šperky objednat. Celkově se ale jedná o velmi limitovanou a tím pádem velmi exkluzivní kolekci, která se tvoří v omezené sérii pouze několika kusů.

Brides de gala

Safír je zbavený uzdy, udidlo z růžového zlata je povolené. Jde o plodný paradox a nekončící dialog mezi mužským a ženským prvkem, mezi silou a jemností.

Della Cavalleria

Žluté zlato se vine okolo předloktí a poddajně se proplétá. Živost zlatého pletence si dovoluje nechat všechny jemné šperky přivinout k tělu, jako by to byla druhá kůže.

Grand Apparat

Je jako jako tetování prováděné světlem: diamantová linka tvoří řetěz utkaný ze snů. Spletitou síť čar s diamanty, které tu tvoří divoké důrazy i éterické formy. Uzda jako taková zmizela, avšak její ozvěna ve formě mimořádného šperku zůstává.

Kolekci Haute Bijouterie navržená Pierrem Hardym je možné vidět ještě do 8. listopadu 2014 v Hermès Boutique, 24, rue du Faubourg Saint-Honoré v Paříži.

Foto: Archiv značky