I obchody začínají své letní kolekce pomalu uklízet a police plnit těmi podzimními, butiky značky Gant nevyjímaje. Podzimní a zimní dámská kolekce se nese ve znamení ležérního stylu amerického východního pobřeží s výrazným vlivem evropské elegance. Návrháři čerpali inspiraci z amerických prestižních univerzit i města, které nikdy nespí, New Yorku. Už to je zárukou kvality, protože právě New York je mekkou novodobého stylu, jak víme z kultovního seriálu Sex ve městě. Aby toho nebylo málo, Gant tuto sezonu představuje hned tři témata: New York Stories, Collegiate a luxusní linii White Label.

Kolekce s názvem New York Stories vám zaplní šatník klasickými střihy sedmdesátých let, přizpůsobenými moderním ženám. Hlavní prim v kolekci hrají materiály jako manšestr, flanel a měkké žebrované pleteniny. Barevné paletě dominují typické odstíny podzimu – mechově zelená, písková, tmavě hnědá a tmavě modrá.

Kolekce Collegiate se inspiruje stylem typickým pro americké univerzity. Přináší moderní podobu klasické preppy módy padesátých a šedesátých let. Nabízí svěží kombinace, jako úzké kalhoty s hřejivými vlněnými kabáty se zapínáním na olivky nebo šaty s klasickými parkami. Barevně dává přednost modré, šedé, khaki, doplněné oranžovou, zelenou či růžovou. V materiálech vládne shetlandská vlna, manšestr a tvíd.

Kolekce White Label je ztělesněním sofistikovaného oblékání východního pobřeží Spojených států. Pokud milujete New York stejně vášnivě jako slavná Carrie Bradshaw, pak tato kolekce je to pravé právě pro vás.  Stejně jako New York Stories se toto téma vyznává z lásky k tomuto městu. Rozhodně vás zaujmou potisky inspirované Empire State Building nebo tvary připomínající ikonické newyorské mrakodrapy. Oblékněte se do nejvytříbenějších materiálů jako lehkého šifonu nebo telecí kožešiny v barvách nebesky či hlubinně modrých, čokoládových a jemně neonových odstínů.

Gant nezapomíná ani na pánské kolekce, za kterými opět stojí slavný módní návrhář Michael Bastian. Ten se pro letošní podzim a zimu nechal inspirovat americkým ilustrátorem Normanem Rockwellem, který je znám svými ilustracemi předních stránek časopisu The Saturday Evening Post. Rockwell vyobrazoval americký život a kulturu s humorem, emocemi a familiárností, čímž si získal oblibu celého národa. Tuto sezonu oblečení charakterizuje funkční jednoduchost a poctivost. Mezi klíčové modely patří fotbalové klubové tričko, pletený svetr s logem jablka, opraná kožená bunda, kostkovaná flanelová košile, dobře padnoucí kalhoty chinos, tmavě modré klubové sako a vzorovaná kravata. Kolekce se rovněž vyznačuje mimořádně poctivými a vysoce odolnými materiály jakými jsou chino bavlna, manšestr, shetlandská vlna, bavlněný flanel a oxfordská košilovina.

A co k celé kolekci řekl sám autor Michael Bastian? “Kolekci jsem tvořil v předvolebním období a hodně jsem přemýšlel o tom, co nás Američany definuje – jaké jsou naše nejlepší a nejvýznamnější charakteristiky národa – a právě kresby Normana Rockwella mě velice oslovily. Tehdy byly jeho ilustrace označovány za zidealizovanou formu reality, ale když se podíváte pozorně, pak uvidíte, že zachycoval také nelichotivé momenty, kterým společnost čelila – rasismus, náboženskou netoleranci a osobní oběti válečné Ameriky – to vše jsou témata, která jsou i v dnešní Americe velice aktuální.”

Foto: Archiv značek