Nicméně v té době je nikdo nepovažoval za úchvatný doplněk, nýbrž jen jako ochrana před sluncem. Trvalo dlouho, než se sluneční brýle staly nedílnou součástí osobního stylu. Za své si je nejdříve vzali řidiči autobusů a lidé na lyžařských svazích. Posadit si brýle jen tak do vlasů bylo výsadou jen lidí milujících extravaganci. Dnes to jinak ani neumíme. Výjimečný význam a popularitu brýlím dodala herečka a později kněžna Grace Kelly ve filmu “Chyťte zloděje”. Další ikonou nosící velké tmavé brýle se stala nechtěně Jackie Kennedy a to po smrti svého manžela amerického prezidenta J.F. Kennedyho, kdy svůj smutek za ně schovávala. Ve druhém manželství s Aristotelem Onassisem ji tmavé brýle umožňovaly zůstat inkognito. Ač to nikdy neplánovala, tmavé brýle se staly nedílnou součástí její osobní image.

Dnes je takovou ikonou slavná šéfredaktorka módního časopisu Vogue Anna Wintour. Ta je neodkládá ani na módních přehlídkách, takže o skutečných barvách kolekcí nemá Anna nejspíš ani tušení.

Sluneční brýle se zkrátka staly nedílnou součástí životního stylu. Brýle vám dokážou změnit celý outfit a podtrhnout vaši identitu. Proto se i brýle často stávají závislostí stejně jako boty a kabelky. Málokterá milovnice módy má ve své sbírce jen jedny jediné. Vždy však mějte alespoň jeden luxusní model. Věřte, že si vyberete, protože návrháři nezahálí a každou sezonu nám představí stále nové a nové kousky. Ve fotogalerii najdete výběr těch, které nás zaujaly nejvíce.

Foto: Archiv firem