Trendy příští sezony budou vskutku pestré. Návrháři nám nabízejí jak jednoduché lodičky, tak extravagantní kousky, které působí trochu nestabilně. Například Consuelo Castiglioni navrhla pro značku Marni skutečně exkluzivní kousek, který připomíná kolečkové brusle, ale rovnováhu prý na nich určitě udržíte.

Marni

Marni

Dvojice Dolce a Gabbana opět sází na květinové aplikace a výšivky, které z vás udělají romantickou bytost se sicilským temperamentem.

D&G

D&G

Miuccia Prada nás pozdvihuje do výšin a nešetří vysokou platformou i podpatkem. Patchwork se stal hlavní technikou při výrobě obuvi pro kolekci Prada S/S 2015.

Prada

Prada

I milovnice rovných platforem si příští rok přijdou na své. Kdo v nich umí chodit, protože ačkoliv se to nezdá, někomu to může připadat jako chůze na cihlách, si určitě vybere u značek Marni, Michael Kors či Thakoon.

Thakoon

Thakoon

Pokud již nyní přemýšlíte o elegantních sandálcích pro slavnostní příležitosti, pak rozhodně v novém roce navštivte butik Fendi. Karl Lagerfeld se Silviou Venturini Fendi vsadili na zdobné kameny a jemné úzké pásky.

Fendi

Fendi

Pro ty, kdo by měly pocit, že na tenoučké jehličce nevydrží, si naštěstí návrháři připravili i pár pohodlných kousků jako například Derek Lam.

Derek Lam

Derek Lam

Tím ale náš výběr nekončí. Boty, které vás jistě uhranou vytvořil i Jason Wu pro Hugo Boss nebo opět božský Karl pro Chanel.

Foto: Profimedia.cz; WWD; Archiv firem