Lidstvo již odedávna fascinoval jiskřivý třpyt kamenů a šperk se stal součástí identity každé ženy. Šperky už dávno nejsou určeny jen pro slavnostní příležitosti, ale zdobit vás mohou denně. Díky široké nabídce bižuterie si to navíc může dovolit každá z vás. Vždy je důležité uplatnit osobitý vkus a myslet na to, že do práce a pro aktivní volný čas neuškodí zdrženlivost. Šperk často může změnit podobu celkového outfitu a přesně na to sází módní návrháři a šperkaři, zlatníci, klenotníci proslulých světových značek. A tak na módních týdnech jsme tyto výjimečné kousky nemohly nechat bez povšimnutí.

Chanel

Chanel

Značka Lanvin vedená módním návrhářem Alberem Elbaz se vrátila k francouzské klasice. Designér šperků této značky Elie Top si tentokrát pohrál s bílou perlou. Stěží bychom našli módní doplněk tak úzce spjatý s čistou elegancí jako perlový náhrdelník. Na perly jsme spíše zvyklí u značky Chanel, která je proslavila asi nejvíce, a která si s tímto přírodním zázrakem ráda hraje dodnes. Ale i Elie ukázal jejich variabilitu a krásu na mnoho způsobů.

Lanvin

Lanvin

Britská návrhářka Stella McCartney vsadila na plastová klasická oka řetězu.

Stella McCartney

Stella McCartney

Chanel bez perel by snad ani neexistoval, ale jarní kolekce šperků klade důraz především na své logo, které Karl Lagerfeld umístil i na pásek. Nejvýraznějším šperkem této kolekce jsou bezesporu náramky vyrobené ze stříbra v kombinaci s kůží.

Chane

Chane

Camille Miceli, designérka šperků Louis Vuitton, se nechala inspirovat šperky 70. let a představila kolekci výrazných náušnic vysokého lesku.

Louis Vuitton

Louis Vuitton

Phoebe Philo, designérka značky Céline, představila dominantní náramky vyrobeny z plastu korespondující svým tvarem s kabelkami.

Céline

Céline

Prada stejně jako Louis Vuitton vsadila především na kolekci náušnic, které v případě této značky jsou naopak velmi jemné. Miuccia si pohrála se sklem a barvami.

Prada 1

Ani Dior nezůstal, co se šperků týče, pozadu. Sladil náhrdelníky s náramky a vytvořil tak překrásnou elegantní kolekci, která se hodí pro slavnostní večer i všední dny.

Dior

Dior

Foto: Profimedia.cz; Archiv firem