Během týdnů módy jsou na přehlídkových molech (většinou) k vidění inspirativní modely. Ovšem naprostou sázkou na jistotu je hra s módními kousky, která se odehrává během této akce, respektive před začátkem jednotlivých přehlídek. Návštěvníci své outfity vymýšlejí dlouhé hodiny nebo to tak promyšleně alespoň vypadá, aniž by to působilo prvolánově. Nebojí se zariskovat a vytáhnout z šatníků často i poměrně extravagantní věci. Vlastně kdy jindy si je chcete obléci, než na týden módy.

Stejně tomu bylo i minulý týden při konání pařížského týdne vysoké krejčoviny. Začátky přehlídek přilákaly mnoho slavných, méně slavných a také naprosto obyčejných lidí či fotografů z davu. A vůbec nezáleželo na pohlaví, věku nebo zaměstnání. V tyto dny jsou totiž všichni naladěni na stejnou notu a naprosto přesně vědí, co vytáhnout ze své skříně nebo jakému stylistovi zavolat s žádostí o radu.

Někdo přijel na kole a dokonce v podpatcích i klobouku, další zvolili auto nebo přišli po svých. K vidění bylo od všeho něco, luxusní róby s barevnými lodičkami, zkrácené topy doplněné o úzké kalhoty i jeden z posledních trendů pro léto – metalické materiály. Nepřehlédnutelná byla dáma s opravdu hodně širokým černým páskem, mladé slečny oblečené od hlavy až k patě v preppy stylu, květiny ve vlasech nebo sluchátka zdobící krk. Tolik různých stylů, nálad a celkového vnímání umění na jednom jediném místě. A přece měli všichni jeden společný cíl – vychutnat si týden haute couture dosyta.

Foto: Facebook.com