Do luxusního multibrandového butiku DUSNI3 v centru Prahy dorazily krabice, které skrývají poklady pro skutečné módní obdivovatelky. Je jen na vás, abyste neotáleli už ani chvilku a do DUSNI3 se vydali, bude to stát za to, to nám můžete věřit.

Kolekce Anglomanie jaro-léto 2013 v sobě skrývá inspiraci dvou Botticelliho obrazů Primavera (jaro v Itálii) a Pallas a Kentaur, které mají své místo v galerii Uffizi ve Florencii. Není divu, že modely jsou posety květinami, které nám připomínají nejen jaro, ale i umění tohoto významného malíře. V žádné z kolekcí Vivienne Westwood nechybí inspirace samotnou Anglií, ze které Vivienne pochází. Tentokrát ji zde vidíme v podobě typických anglických venkovních aktivit.

Britské královské zahrady se staly inspirací pro Vivienne při tvorbě jarní-letní kolekce Red Label. Stejně jako v zahradách, tak i v kolekci  najdeme střípky Victoriánské éry, “čtvercové” renesance nebo romantických hřbitovů královské rodiny. Barevné paletě vládnou tlumené tóny šedé a pískové, kterou Vivienne doplnila o tmavě modrou a ostře červenou. Délka kalhot končí v půlce lýtek a sukně převážně těsně pod koleny.

Více psaní již není třeba, vidět to na vlastní oči je zcela něco jiného a vy už nemusíte do Vídně či Londýna, stačí jen zajít do centra Prahy do DUSNI3.


Foto: Archiv firem