V úterý 2. července začal oblíbený hudební festival Rock for People, který až do 5. 7. můžete navštívit ve městě Hradec Králové. Během poslechu hudby se však lze zaměřit také na uměleckou stránku akce. Renomovaní dodavatelé v čele s firmou ZOOT.cz totiž pro návštěvníky vytvořili nápadité módní doplňky – holinky, spodní prádlo, pláštěnky i pouzdra na mobilní telefony.

V nabídce (i online na internetu) ovšem najdete i praktické kousky, jakými jsou např. plastové boty nebo funkční oblečení sportovnějšího ladění vhodné do všech typů (letos nevyzpytatelného) počasí. Samozřejmě se nezapomnělo ani na oblíbené vesmírné či zvířecí potisky, stačí se zaměřit na značky Mr. Gugu & Miss Go a The Mountain. S jednotlivými kousky se také můžete během festivalu účastnit soutěže o nejstylovějšího a nejvíce trendy návštěvníka.

„Všude ve světě se festivaly stávají nejen přehlídkou kvalitní hudby, ale i místem pro spontánní kreativitu návštěvníků, místem kde ožijí jejich vlastní nápady a fantazie může pracovat na plné obrátky“ říká Michal Thomes, ředitel Rock for People, a přidává přání: „Rádi bychom, aby se Rock for People, podobně jako je tomu u řady dalších festivalů v Evropě a ve světě, stal pestrobarevným karnevalem, sršícím gejzíry nápadů a kreativity. Jak na pódiích, tak mezi návštěvníky. Každý divák může být zároveň tvořivým a originálním spolutvůrcem celého festivalu.“

Do festivalových spárů se nechal chytit i oblíbený řetězec TOPSHOP inspirovaný stylem britské herečky Kate Bosworth, která se snažila vytvořit kreativní modely, v nichž se lidé budou cítit pohodlně a zároveň stylově.

Tuto unikátní kolekci definují slova jako džínovina, třásně a indiánské vzory. Zmíněné prvky najdete na šortkách, šatech, vestách i sukních. Samozřejmě se nezapomnělo ani na doplňky – náušnice, náhrdelníky a náramky v rockovém stylu a potřebné kulaté sluneční brýle. Kdyby přeci jen neklaplo počasí, stačí nazout gumáky a obléknout transparentní pláštěnku. Ale věřím, že minimálně na Rock for People tato varianta nepřipadá v úvahu.

Podrobný přehled letních festivalů, kde budete s vybranými kousky (viz fotogalerie) k nepřehlédnutí, naleznete na webu letnifestivaly.info.

Foto: Archiv firem