Do této největší modelingové soutěže na světě se každým rokem přihlásí přes statisíce zájemců z více než čtyřiceti zemí světa. Z vítězů jednotlivých států se následně vybírají celosvětoví vítězové. Česká republika si přitom v mezinárodním srovnání vede přímo úžasně. Mezi světovými vítězkami nechybí Linda Vojtová (2000), Denisa Dvořáková (2006), Eva Klímková (2013), Barbora Podzimková (2014) a Jana Tvrdíková (2016). V ostré konkurenci ve světě modelingu se všechny tyto krásky prosadily a zdobí tak obálky věhlasných módních časopisů jako jsou Vogue, Elle, L’Officiel, Marie Claire a řada dalších. Ze světových topmodelek byly soutěží Elite Model Look objeveny například Gisele Bündchen, Lara Stone či Alessandra Ambrosio.

O budoucích modelích rozhodovala porota složená z odborníků v oblasti módy, kultury a médií, partnerů projektu a zahraničních modelingových agentů. V porotě zasedla například slovenská topmodelka a ambasadorka soutěže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2017 Michaela Kociánová, ředitelka scoutingu Elite World Iris Minier či ředitel soutěže Sáša Jány. Čestnou předsedkyní poroty 26. ročníku soutěže se stala česká topmodelka Linda Vojtová.

Prestižní soutěž je otevřena ženám i mužům. Zatímco české krásky na světové úrovni bodují, mladí čeští muži na nejvyšší příčku dosud nedosáhli. Mohou se však pyšnit druhým a třetím místem. Jak ve středu 30. srpna ve Španělském sále podotkla moderátorka slavnostního večera herečka Zuzana Stivínová, s těmito příčkami očekávání jen roste a od letošních vítězů za Českou a Slovenskou republiku opět žádáme umístění na předních, ne-li vítězných pozicích. A kdo jimi pro rok 2017 vlastně je?

Novými vítězi za Českou republiku se stali  Leontýna Šiřinová (16) a Václav Chvojka (21). Za Slovensko bodovali Nataša Košťová (15) a Matúš Gašparík (16). Vítězové budou reprezentovat naše země na světovém finále v Miláně, kde si TOP 15 finalistů rozdělí garantované smlouvy s agenturou Elite v celkové hodnotě 20 000 000 korun. Slavnostní události se kromě odborníků a publicistů z módní branže zúčastnily také zajímavé české osobnosti v čele s úspěšnými “soutěžícími” z let minulých. Večera se tak zúčastnila například Iva Pazderková, Fero Fenič, Hana Vágnerová, Vladimír Polívka, Lukáš Hejlík s manželkou Veronikou, topmodelky  Pavlína Němcová, Denisa Dvořáková, Michaela Kociánová či vítězka světového finále Elite Model Look 2013 Eva Klímková, a loňská světová vítězka Elite Model Look 2016 Jana Tvrdíková.

 

Finálovým večerem provázela herečka Zuzana Stivínová. Finalisté se po molu pohybovali v rytmu tónů seskupení Tros discotequos, jenž v podání Vojty Dyka, Jakuba Prachaře a Jan Maxiána, zahrálo legendární světové i domácí hudební hity. Oblečeni byli do toho nejlepšího, co Pařížská ulice právě nabízí. Za dynamického hudebního doprovodu interpretů Jakuba Prachaře a Jana Maxiána podtrhnutého charismatickým zpěvem Vojty Dyka se tak na pódiu míjely značky jako Roberto Cavalli, Vivienne Westwood, Tom Ford, Valentino či Givenchy.