V momentě, kdy si čtete tento článek, se já už nejspíš probouzím v Londýně a celá nadšená přebírám v hlavě páteční program, který mne zde čeká. A myslím, že vymyslet vhodný outfit či si vyzvednout svoji press kartu budou ty nejjednodušší úkoly dnešního dne.

London fashion week probíhá od čtvrtka 20. do úterý 24. února, a to především v prostředí již známého Somerset House. Právě do jeho míst je soustředěna většina výstav, doprovodného programu, pop-up storů a také velký stan určený pro nejzvučnější přehlídky. Mezi ty nejočekávanější patří Burberry Prorsum, JW Anderson, Mulberry, David Koma, Mary Katrantzou či Christopher Kane.

Další prezentace, přehlídky či večírky se ale soustřeďují rovnoměrně po celém centru města, některé z nich zaujmou opět své místo v nádherné Freemason´s Hall či přilehlých hotelech. Zajímavostí je také páteční zahájení výstavy práce 110 návrhářů ze 30 různých zemí celého světa včetně České republiky (tu zde reprezentuje Janja Prokič, Markéta Martíšková, Mirka Horká, Petra Ptáčková a Štěpán Růžička), které se koná na adrese Brewer Street Car Park.

Petra Ptáčková

Petra Ptáčková

Přehlídkami a výstavami zábava ovšem rozhodně nekončí. Všichni návštěvníci se mohou účastnit několika různých videoprezentací, krátkých filmů a tzv. “fashion talks” se zajímavými lidmi z módní branže. Stejně tak můžete nahlédnout do tajů práce stylistů z módních magazínů.

Pokud jste v Londýně, projděte se po Oxford a Regent street a obdivujte načančané výlohy, které jsou součástní doprovodného programu. Nezapomeňte také navštívit Dover Street Market, ve kterém se usídlily modely Martiny Špetlové.

Martina Špetlová

Martina Špetlová

Navštívit lze také proslulou galerii Tate Modern, která láká nejen na modely talentované Simone Rocha. Design Museum vás zase nadchne výstavou Women Fashion Power. A jestli nechcete čekat dlouhou frontu po boku dalších turistů, kupte si lístky online.

tvorba Simone Rocha

tvorba Simone Rocha

Foto: Monika Kolářová, Kamila Písaříková, WWD