z harmonogramu je patrné, že během 25. února až 5. března se představí několik desítek známých i méně známých designérů, kteří se budou snažit zaujmout své publikum na maximum. Ani letos samozřejmě nebude chybět kolekce Rochas, Balenciaga, Ann Demeulemeester, Balmain, Nina Ricci, Kenzo a mnohé další.

Nedočkavci velkých jmen si budou muset ještě několik dní počkat, velké šelmy jako Elie Saab, Saint Laurent, Chanel, Valentino, Miu Miu nebo Louis Vuitton plánují svoji prezentaci až na začátek příštího týdne.

Mezitím ovšem lze některé dění sledovat prostřednictvím živých přenosů, a také na sociálních sítích: Facebooku, Twitteru, Instagramu a pro milovníky fotografií také na Pinterestu. Těšit se také můžete na hromadu fotografií, jež pro vás zajistí naše fotografka Kamila, která se do Paříže samozřejmě chystá.

Včerejší, první den bohatého programu, jež představí bezmála 90 návrhářů či značek začal možná pro někoho poměrně nenápadně a trochu nudně. Občas je ovšem potřeba rozbít stereotyp a proto dnes zařazujeme také poměrně neznámá jména, která nás něčím upoutala.

Cedric Charlier inspirovaný světem zvířat ukázal zajímavou podzimní kolekci různých materiálů, oversize kabátů, svetrů, pouzdrových sukní i šatů se zvýšeným límečkem. Z barev se držel poměrně při zdi a využil kombinací šedá-modrá nebo šedá-bílá.

charlier

Zkrácené svetříky, úzké kalhoty s vysokým pasem i lyže na ramenou doplněné brýlemi. Přesně s takovou dávkou odvahy přišla Christine Phung, jež vdechla svým modelům atmosféru hor, zimy i hořícího ohně. Následovala přehlídka šatů a sukní, kašmírových kabátů vyladěných patchworkem i barevné punčochy.

phung

Ani ne tak kolekcí jako líčením nás zaujala přehlídka Anthony Vaccarello. Tmavé modely daly úžasně vyniknout preciznímu a hravému make-upu. Ten tvořila sjednocená porcelánová pleť, broskvové rty, husté obočí a důraz v okolí očí. Bylo využito dvojité vrchní i spodní linky ve dvou barvách, konkrétně černé a červené.

vaccarello

Foto: WWD