A dobře přiznávám, že po odvezení dětí do školky a školy jsem neodolala a spěchala rovněž. A stálo to za to. Ihned po příchodu jsem své kolegyně odchytla. Bára, naše bloggerka a vizážistka, stála dlouhou frontu do zkušebních kabinek. Ihned mi řekla, že je to strategické místo, protože sem odkládají dámy věci, které si nakonec neberou a v obchodě již nejsou. Takto se jí podařilo ulovit lesklé psaníčko, po kterém se ihned slehla zem. Druhým kouskem bylo body, které rovněž ulovila až u kabinek, kde ho jiná slečna odložila. Nicméně, nepatrné zklamání překonat musela. Do Prahy nedorazily vůbec džínové kalhoty, u kterých si byla stoprocentně jistá, že je bude nosit téměř každý den, až tak moc jim propadla. I tak odcházela spokojená a nedočkavá na příští kolekci, kterou H&M s další významnou značkou jistě vytvoří.

Naši Kamilku, fotografku a redaktorku, jsem pro množství krabic, které držela v ruce, ani neviděla. Až jen díky její čelence s jelenem mi bylo jasné, že je to ona. Jelikož je sama designérka šperků, právě šperky ji uchvátily nejvíce a obávám se, že v obchodě ani jediný kousek nezapomněla, a že se její sbírka značně včerejším dnem rozrostla. A i ona ulovila lesklé psaníčko, které se stalo očividně absolutním hitem této kolekce.

A co já…milovnice módy, ale spíše konzervativní tip? Já vždy podlehnu botám, tomu se nikdy neubráním. Do těch na plastovém klínu jsem se zamilovala již v showroomu H&M. Bohužel má noha se ani po osobním nátlaku a přesvědčování do bot nenapěchovala. Tedy napěchovala, ale po třech krocích by ani prášek proti bolesti nepomohl. Jaká škoda. Ale s prázdnou jsem rozhodně neodešla. I já podlehla úžasnému šperku, který si hodlám hned v sobotu vzít a trochu ho provětrat.

Navíc jsme si všechny tři odnesly knihu s názvem “Fashion now”, do které se hodlám hned o víkendu začíst a nechat se inspirovat pro své další psaní.

A co říci na závěr? I když se jednalo o reedici ikonických kousků této výjimečné belgické značky Maison Martin Margiela a nikoli novou limitovanou kolekci, o to víc je třeba si každého kousku, který jsme si přinesly domů třeba vážit. Jsou to věci, které mají více než jen peněžní hodnotu.

 

Foto: PR firem; osobní archív