Od poloviny března známe nominace a ocenění, která se týkají největších amerických es módního průmyslu, a jejichž vyhlašování má každoročně na starost Council of Fashion Designers of America.

Letošními hlavními partnery celé události je například šperkařská firma Swarovski (předávající své vlastní ocenění všem nadějných amerických designérům), sponzor v oblasti technologií Intel a také MAC, specialista v oblasti kosmetiky.

Celá událost se odehraje již dnes večer v prostředí Lincoln Center – Alice Tully Hall na Manhattanu a celým programem bude provázet filmový režisér John Waters, nebude chybět ani Lupita Nyong´o, na kterou čeká předávání ceny v kategorii nejlepší návrhář dámského oblečení.

Jedna z cen ovšem již byla udělena, jelikož letos vůbec poprvé CFDA zapojilo do projektu i uživatele Instagramu. Nejlepším účet si můžete prohlédnout pod přezdívkou @aguynamedpatrick, který vlastní Patrick Janelle mající více než 100 000 sledujících fanoušků.

Co víme dále, jsou také ceny, kterými budou během slavnostního večera poctěni lidé, kteří se nějakým zásadním způsobem zasloužili o přínos módnímu průmyslu. Mezi nimi nebude chybět například Tom Ford či Raf Simons, dále Paul Cavaco, Bethann Hardison a Ruth Finley. Cenu pro módní ikonu uplynulého roku si odnese barbadoská zpěvačka Rihanna.

Karty už jsou skoro rozdány, tak si pojďme společně zrekapitulovat všechny, kteří se dostali do nejužší nominace CFDA:

Cena Swarovski za dámské kolekce:

Shane Gabier a Christopher Peters (Creatures of the Wind)

Rosie Assoulin

Wes Gordon

Cena Swarovski za pánské kolekce:

Tim Coppens

Todd Snyder

Shayne Oliver (Hood by Air)

Cena Swarovski pro návrháře doplňků:

Irene Neuwirth

Jennifer Fisher

Marc Alary

Návrhář roku dámských kolekcí:

Alexander Wang

Joseph Altuzarra of Altuzarra

Marc Jacobs

Návrhář roku pánských kolekcí:

Maxwell Osborne a Dao-Yi Chow pro Public School

Marcus Wainwright a David Neville pro Rag & Bone

Thom Browne

Návrhář v oblasti doplňků:

Alexander Wang

Lazaro Hernandez a Jack McCollough pro Proenza Schouler

Mary-Kate a Ashley Olsen pro The Row

Stejně tak si můžete připomenout seznam vítězů z minulého roku a podívat se do fotogalerie na tvorbu letošních nominovaných. Pokud vám to všechno bude málo, prohlédněte si jejich portfolia a lookbooky na oficiálních stránkách.  A také nám nezapomeňte dát vědět, kdo je vaším favoritem!

Foto: WWD, Facebook