Předávání cen CFDA je vždy o nadaných, zkušených, ale i i více méně začínajících návrhářích, jejichž jména ještě nejsou ve světě natolik známá. 2. červen byl ovšem také večerem zpěvačky Rihanny, která si pro vítězství ceny „Módní ikona roku“ přišla v průhledných třpytivých šatech značky Adam Selman, které doplnila metalickými doplňky, výraznými náušnicemi i kožešinovým boa, čímž vyrazila dech nejen všem přítomným celebritám.

Pocta za celoživotní přínos americkému módnímu průmyslu tentokrát spadla do klína Tomu Fordovi, mezinárodní ocenění získal Raf Simons za svoji práci pro Dior. Paul Cavaco uspěl u médií, cenu zakladatelů CFDA si odnesla Bethann Hardison. Poslední v řadě stála také Ruth Finley, kterou ocenila současná porota.

Byla to firma Swarovski, která letos rozdala tři ocenění právě začínajícím designérům. Cenu pro návrháře dámských kolekcí si odneslo duo Creatures of the Wind (Shane Gabier a Christopher Peters), Tim Coppens se může chlubit cenou pro nejlepší pánské kolekce. V sekci doplňků očekávaně zvítězila mladá designérka Irene Neuwirth.

O zábavný a nápaditý program se staral profesionál John Waters, drinky tekly proudem, na červeném koberci se vystřídal nespočet překrásných modelů, dorazila také Lupita Nyong´o, Karlie Kloss, nemohla chybět Anna Wintour či Vera Wang. Poté se všichni netrpěliví konečně dočkali také vyhlášení cen nejdůležitějších.

Návrhářem, který byl oceněn za dámské kolekce, se překvapivě stal Joseph Altuzarra. Za pánské kolekce se mohlo radovat duo Maxwell Osborne a Dao-Yi Chow, doplňky zase uchvátila porotu dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen. Alexander Wang, který byl nominován ve dvou kategoriích, bohužel odešel s prázdnou. Jeho typický úsměv na tváři mu ovšem zůstal po celý večer.

Pokud se chcete na celou událost podívat, máte unikátní možnost během dnešního dne – video s výsledky finálového večera bude již dnes nahráno na oficiální Youtube kanál CFDA.

Foto: Facebook, WWD