První na seznamu je po pánské módě pařížský týden Haute Couture s datem trvání od 24. do 28. ledna. Můžeme se těšit na designéry jako jsou Giambattista Valli, Versace, nebo jedinečný a tentokrát mimořádně očekávaný Dior.

0023A

Giambattista Valli

Následuje od 10. do 18. února newyorský týden módy, který tradičně přinese nové nadějné talenty lehce zapamatovatelné. Můžeme se ovšem těšit i na módní stálice jako Michael Kors, Donna Karan, Alexander Wang, nebo Altuzarra.

Altuzarra_fall_winter_2015_2016_collection_New_York_Fashion_Week3

Altuzarra

Londýnský týden módy od 19. do 23. února se vyznačuje především jednou nejočekávanější módní přehlídkou, a to tou módního domu Burberry, kterou představí pod střechou obvyklé londýnské lokace. Nicméně budou předvádět i značky jako Paul Smith, Anya Hindmarch nebo ikonická Vivienne Westwood či nesmrtelný Alexander McQueen. My si nenecháme ujít ani přehlídku fast-fashion značky Topshop!

Burberry_Prorsum_fall_winter_2015_2016_collection_London_Fashion_Week5

Burberry Prorsum

Milánský týden módy začínající 24. února trvající do 1.března nabídne nejprestižnější značky “made in Italy” světa od Armani, přes Valentino, Miu Miu, nebo Prada, které svými jedinečnými styly dokáží přivodit kreativní náladu a touhu experimentovat. Nesmíme opomenout také značku Dolce&Gabbana, která má jako obvykle sólo přehlídku v jejich módní maison.

Valentino_fall_winter_2015_2016_collection_Paris_Fashion_Week2

Valentino

Módní maraton zakončí dámské kolekce v Paříží s dobou trvání od 1. do 9. března, na kterých budeme moci spatřit další z kouzelných témat značky Chanel (mimochodem s čímpak letos myslíte, že Karl Lagerfeld přijde? Lětiště, kasíno i nákupní centrum už jsme s úžasem zažili!). Poté samozřejmě nebudou chybět stálice jako Balmain, Givenchy v čele s novým kreativním ředitelem, nebo kolekcí od Saint Laurent.

Navíc se nemůžeme dočkat novinek od VIP hostů v prvních řadách, inspirativních fotek street stylů a mnoha kulturních událostí, které módní týdny každoročně doprovází.

Zdroj: WWD