Zahrady Musée Rodin v Paříži se opět staly svědkem velkolepé módní události. Svoji prezentaci tu měla značka Dior.

Minimalistické logo bylo vidět již z dálky a příchod do přehlídkového “stanu” lemovala promenáda rozkvetlých růží. Vnitřní přehlídkový prostor byl tentokrát oděn do květin. Celý prostor lemovaly bílé květy orchidejí, za kterými se odráželo světlo ze zrcadel. Vemi působivý začátek.

Kolekce Dior Haute Couture představila inspiraci historickými tématy, především pak 18.stoletím, vedle ní se pak souběžně prolínala inspirace astronauty – podle Simonse symbolem průzkumu. “Zajímám se o proces naleznutí nečeho extrémně moderního přes něco extrémně historické, zejména pak propojení obou témat vedle sebe “vysvětluje svoji vizi Raf Simons.

Celá kolekce byla řazena do několika sekcí, jemné a decentní šaty na začátku vystřídaly perfektně střižené kabáty inspirované mužským soudním světem doladěné pro dnešní svět ženský. Historická inpirace přišla v podobě překrásných výšivek na pláštích a lehkých kabátcích, které mi evokovaly francouzské uniformy. Jednoduché šaty s viditelným prošíváním naznačovaly jednoduchost a čistotu značky Dior z 50.let.

dior (2)

Celkem bylo v bílém prosotru představeno 62 modelů. Všechny šaty byly doplněny o barevně extravagantní i decetně elegantní boty z dílny Dior. O hudební mix se postaral Michel Gaubert, Peter Philips pak vytvořil kreativní vizi make-upu.

Světovou oblíbenost značky Dior přišlo podpořit také několik světových celebrit. Kdo byl hostem módní show a jaká byla celkově její atmosféra se dočtete na Iconiq již koncem tohoto týdne. Zatím se můžete kochat překrásnými šaty ve fotogalerii.

Foto: Kamila Písaříková