Jean Paul Gaultier

Tato ikona Haute Couture opět šokovala. Když se tohoto návrháře zeptáte, který filmový žánr má nejraději, určitě odpoví horory a nejlépe ty, ve kterých hrají hlavní roli upíři. Mezi jeho oblíbené patří sága Twilight nebo film Interview s upírem. Svou kolekci popsal jako elegantní upírku oblečenou v luxusním joggingovém úboru. V jeho kolekcích převládá pro něj typická trojice barev a to červená, černá a bílá. Jean Paul Gaultier ovládl módní molo nejen díky svým modelům, které jsou vždy hodně diskutované, zda do vysoké umělecké krejčoviny skutečně patří, ale i díky modelkám, které jak jinak byly vše jen ne obyčejné. Přehlídku odstarta nejstarší aktivní modelka a nechyběla ani čerstvá vítězka soutěže Eurovision Conchita Wurst, která do hororového žánru tak trochu patří.

jpg049

Valentino

Sám božský Valentino nechyběl v prvních řadách přehlídky své značky a sledoval úspěch svých následovníků. Společnost mu dělala čerstvá novomanželka Kim Kardashian. Přehlídka to byla velkolepá a tradiční. Návrháři Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli nevybočili příliš od klasiky jménem Valentino. Nechyběly dlouhé róby sytých barev jako červená nebo zelená. Kolekce i design Hotelu Salomon de Rothschild, kde se přehlídka odehrávala, připomínala starý dobrý Řím. Nechyběly ani šaty, které lze nosit i v běžném životě, pokud tedy najdete ve svých úsporách dostatek financí. Pro nás asi nejvýraznějším modelem byla bílá sukně s květinovým potiskem, černým pleteným rolákem bez rukávů a koženým páskem vytvářející ultra štíhlý pas.

Valentino

Elie Saab

Existují šaty od tohoto návrháře, nad kterými by se netajil dech? Tentokrát naše srdce dostaly šaty blankytně modré barvy, která sluší jak dlouhým robám, tak těm ke kolenům. Šaty od tohoto návrháře jsou snem každé ženy, nevěsty i novodobých princezen. I pro sezonu podzim zima nám připravil kolekci, o které budeme snít mnoho nocí. Celá kolekce nabízí romantiku mnoha odstínů barev od růžové po pistáciovou.

Elie

Gimbattista Valli

Z této přehlídky musela mít bezmeznou radost Anna Wintour. I když tento návrhář předvedl světu kolekci šatu pro den i večer, modelky po celou dobu nosily tmavé sluneční brýle značky Moscot, aby připomínaly slavné filmové hvězdy nebo snad samotnou šéfredaktorku? Giambattista Valli vytvořil velmi ženskou kolekci, ve které i z klasické pruhované košile vytvořil velmi elegantní šaty hodné obdivu. Valli se hodně soustředil na zdůraznění ženské siluety a pohrál si s fialovou barvou, která se stala dominantou celé kolekce.

Valli

Foto: WWD