Jedna z nejúspěšnějších a také nejlépe rozpoznatelných britských návrhářek v dnešní době obléká např. takové celebrity jako je Angelina Jolie, Cameron Diaz, Diane Kruger, Kate Winslet či Kate Hudson. Její jméno se ovšem často mnohým vybaví v souvislosti s šatníkem vévodkyně Kate.

Letos Jenny čekají velké oslavy, a vše se již uskuteční za několik týdnů v muzeu Victoria and Albert v samotném srdci Londýna. Oslavy proběhnou v rámci konceptu Fashion in Motion, který má za cíl přivést do britské metropole vlastní i mezinárodní návrháře (dříve zde prezentoval Jean Paul Gaultier, Missoni nebo Yoji Yamamoto) a trochu zde módu rozhýbat.

Muzeum, respektive inspirativní prostor Raphael Gallery, bude hostovat 19. července večer složený ze čtyř přehlídek, na kterých se objeví nejvýraznější modely z návrhářčiny tvorby, jak z minulosti, tak i z poslední kolekce. Nebudou tedy samozřejmě chybět tolik oblíbené dlouhé róby z kolekce podzim/zima 2005-06, ani šokující růžové minišaty z kolekce jaro/léto 2009.

Jsme poctěni ukázat práci Jenny Packham ve V&A při příležitosti dosažení 25 let její tvorby, což je obrovským úspěchem nejen pro britskou módu“, uvedla kurátorka V&A Fashion in Motion Oriole Cullen.

V předešlých letech se této události účastnila a prezentovala tu jména jako Vivienne Westwood, Alexander McQueen, Giles Deacon, Erdem, Roksanda Ilincic a Christian Lacroix.

Foto: Pinterest.com