Již za dva měsíce, 20. března, se v nově zrekonstruované části areálu Svit, v prostorách Baťova institutu ve Zlíně uskuteční druhý ročník události Fashion show Dotek. Tato charitativní akce pracuje s myšlenkou využití práce talentovaných studentů Designu oděvu Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně pro dobrou věc.

Akce spojená s galavečerem, módní přehlídkou a také dražbou předváděných modelů totiž probíhá v rámci spolupráce s organizací Pečovatelství a ošetřovatelství Dotek, která se specializuje na poskytnutí pomoci lidem s Alzheimerovou chorobou.

Spolupráce je pro studenty samozřejmě velkou motivací. „Studenti, kteří pracovali na prvním ročníku, mě překvapili svojí profesionalitou. Večer byl perfektní. Výtěžek z módní show byl 17 130 Kč“, vyjádřila se k projektu Radomíra Pečeňová, ředitelka organizace Dotek.

Ústředním motivem letošního ročníku je japonské origami. Business móda inspirovaná geometrickými tvary a překlady se tak stala zajímavou výzvou pro módní designérky, které se do projektu zapojily.

„Chceme nabídnout všem business ženám, které musí dodržovat dress code, příjemnou, ale zároveň detailně promyšlenou módu plnou barev, kombinací a originálních stylů“, dodává hlavní manažerka projektu Iva Honzková.

dotek2

Foto: PR firmy, Facebook